Vienojas par nepieciešamību mazināt ES iekšējā tirgus barjeras

Latvija un Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotā Karaliste ir vienotas, ka ir jāaktivizē darbs pie Eiropas Savienības (ES) iekšējā tirgus pilnveidošanas, kas ir veids, kā palīdzēt augt valstu ekonomikām un radīt jaunas darbavietas.

Otrdien, 12.jūnijā, tikšanās laikā vienisprātis bija Latvijas ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts un Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes tirdzniecības un investīciju ministrs Lords Grīns (Lord Green). Abas puses atzinīgi novērtēja Latvijas un Lielbritānijas līdzšinējo sadarbību, uzsverot, ka ir vēl ļoti labas un plašas iespējas attiecību uzlabošanai, savstarpējās tirdzniecības kāpināšanai, kā arī jaunām investīcijām. L.Grīns uzsvēra, ka augstu vērtē Latvijas paveikto krīzes pārvarēšanā. Viņš apliecināja, ka arī Lielbritānija savā turpmākajā politikā un plānošanā vadīsies pēc fiskālās stabilitātes principiem. Pēc viņa sacītā, Lielbritānijas uzņēmēju interese par biznesu un sadarbības iespējām ar Latviju aug, kas atspoguļojas arī pieaugušās tirdzniecības un investīciju plūsmās. Gan L.Grīns, gan D.Pavļuts bija vienisprātis, ka sadarbībai vēl ir plašas iespējas un ir jāveicina uzņēmēju tiešie savstarpējie kontakti, vērtējot arī iespējas, vienoti ieiet trešo valstu tirgos.

Ministri pārrunāja situāciju atjaunojamo energoresursu nozarē, uzsverot, ka investoriem ir jārada stabila un prognozējama vide, bet vienlaikus jāapzinās valsts vajadzības un iespējas, kā arī ietekme uz tautsaimniecības konkurētspēju. L.Grīns informēja, ka Lielbritānija līdzīgi kā Latvija patlaban izvērtē līdzšinējo atbalsta sistēmu atjaunojamajiem energoresursiem.

Lielbritānija ir 9.lielākais Latvijas ārējās tirdzniecības partneris. 2011.gadā Latvijas eksports uz Lielbritāniju veidoja 410,3 miljonus eiro (288,4 miljonus latu), kas ir par 13,4% vairāk nekā iepriekšējā gadā. Savukārt imports veidoja 254,7 miljonus eiro (179 miljonus latu), kas par 31,8% pārsniedza 2010.gada apjomus. Latvijas galvenās eksporta preču grupas uz Lielbritāniju ir koksne un tās izstrādājumi (70,10%), metāli un izstrādājumi (5,76%), kā arī dažādas rūpniecības preces (3,71%).

 

Avots:www.em.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *