Kanādas dizainera Brenta Kombera neparastā mēbeļu kolekcija “Saskaldīts”

Nolietota koka mēbeles parasti ir tik paredzamas – lieli tēsti baļķi no guļbūvēm vai ūdens nopulēti un no jūras izskaloti koku fragmenti, kas pārvērsti robusta paskata solos vai krēslos. Tieši tādēļ Brents Kombers (Brent Comber) mēbeles ir savā ziņā unikālās, jo izgatavotas no maziem neregulāriem koka gabaliem, kas rada viegluma un pat gaisīguma sajūtu. Kanādas dizainera inovatīvās un eko – draudzīgās mēbeles bija vienas no atdzītākajām pagājušā gada Ņujorkas Dizaina nedēļā.

Dizainers Brents Kombers Ņujorkas Dizaina nedēļā bija izstādījis neparastus galdus, kas pilnībā bija izgatavoti no netālu no Vankūveras pludmalē salasītiem alkšņu žagariem. Dizainers tos izžāvēja un ar līmi un naglām sastiprināja kopā monolītā žagaru/zaru ķīpā, no kuras izzāģēja apbrīnojami pievilcīgas regulāras formas galdus. Ģeometrisko līniju, dabiskā materiāla un atstarpes starp zariem rada askētisku, piezemētu, bet reizē ļoti dinamisku sajūtu.

Šogad dizainers Brents Kombers klajā nāk ar vēl interesantākām mēbelēm – ar jauno kolekciju „Saskaldīts” (“Shattered“). Šajā kolekcijā kā izejmateriāls tiek ņemta Duglasas egle, kas saskaldīta pagalēs un salikta kopā kā puzle vienotā veselā. Haotiskais tomēr formās ieturētais askētisms atgādina Inku kaltos akmens mūrus, kur katrs akmens ir atšķirīgā lieluma un formas, bet izkalts tā, lai visi akmeņi kopā veidotu perfektu monolītu sienu. Var vienīgi izteikt skaļu sajūsmu par Brenta Kombera burvīgajām un videi draudzīgajām mēbelēm, kurās nejaušas formas tiek salāgotas un haoss tiek ierobežots rāmjos.

 

Avots:www.mebelnieki.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *