Paplašinās AS “Latvijas valsts meži” sadarbība ar Latvijas augstskolām

AS „Latvijas valsts meži” parakstījusi sadarbības līgumu ar Rīgas Tehnisko universitāti par sadarbību augstākās izglītības un zinātnes attīstībā. Abas puses ir konstatējušas savstarpējo ieinteresētību attīstīt tādas jomas kā meža autoceļu būvniecības standartu izstrāde un ieviešana, jaunu materiālu un konstrukciju izmantošanas iespējas ceļu būvniecībā, apaļo kokmateriālu kravas transportlīdzekļu sastāvu ietekmes uz ceļu infrastruktūru izvērtēšana, kā arī riepu spiediena samazināšana uz zemas nestspējas ceļiem. Ņemot vērā arvien pieaugošo informācijas tehnoloģiju lomu, AS „Latvijas valsts meži” ir ieinteresēta to piedāvāto iespēju daudz plašākā izmantošanā gan uzņēmuma darbā, gan arī visā meža nozarē kopumā. Puses jau ilgu laiku pastarpināti sadarbojas, strādājot pie līmēto koksnes konstrukciju izpētes un dažāda veida koksnes biomasas izmantošanas iespējām enerģētikā, kas, ņemot vērā koksnes kā atjaunojama resursa potenciālu, būs aktuālas arī nākotnē.

AS „Latvijas valsts meži” valdes priekšsēdētājs Roberts Strīpnieks: „Lai arī apmēram 70 % no mūsu darbiniekiem ir beiguši Latvijas Lauksaimniecības universitāti, sadarbība ar RTU mums ir ļoti svarīga. Ceļu un tiltu būve, loģistika, informācijas sistēmu attīstība – tās ir tikai dažas no daudzām jomām, kur iespējama abu pušu ciešāka sadarbība.”

Rīgas Tehniskās universitātes rektors, profesors Leonīds Ribickis: „Enerģētika varētu būt viena no tām jomām, kur nākotnē varētu veidoties arvien ciešāka mūsu sadarbība ar valsts mežu apsaimniekojošo uzņēmumu. Mazvērtīgās koksnes izmantošana šķeldu veidā notiek jau šodien, bet nākotnē tā, iespējams būs ūdeņraža, elektroenerģijas vai pat minerālmēslu, kosmētikas līdzekļu vai pārtikas piedevu ražošana no koksnes pārstrādes atliekām.”

Jau ziņots, ka š.g. 15.maijā LVM valdes priekšsēdētājs Roberts Strīpnieks un Latvijas Lauksaimniecības universitātes rektors profesors Juris Skujāns parakstīja līgumu, kas paredz vispusīgu un kvalitatīvu sadarbību augsti kvalificētu speciālistu sagatavošanā atbilstoši nozares pieprasījumam. Abas puses vienojušās sadarboties izglītības satura, akadēmiskā personāla tālākizglītības, studentu izglītības un LVM nākotnes darbinieku veidošanas jautājumos. Tāpat AS „Latvijas valsts meži” apņēmusies sadarboties LLU Meža fakultātes stratēģiskās attīstības nodrošināšanas jautājumos, kā arī uzņēmuma eksperti piedalīsies izglītības programmu satura, metodisko materiālu izstrādē un vērtēs izglītības kvalitāti.

 

Avots:www.lvm.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *