Zemkopības ministrija atļauj AS “Latvijas valsts meži” pirkt 106 ha meža zemes

Akciju sabiedrības “Latvijas valsts meži” (LVM) ārkārtas akcionāru sapulcē 14. jūnijā nolemts atļaut LVM pirkt meža zemi – astoņus īpašumus 106,1 hektāru platībā. Kopējā darījuma summa ir 126,5 tūkstoši latu.

Akcionāru sapulcē LVM valdes priekšsēdētājs Roberts Strīpnieks informēja, ka patlaban LVM izskatīšanas procesā ir 99 meža zemes īpašumi ar kopējo platību 1570 hektāri. No tiem 16 zemes īpašumu pirkšanas darījumus varētu noslēgt tuvākajā laikā.

Jau ziņots, ka no pasākuma ieviešanas brīža līdz maija sākumam “Latvijas valsts meži”  iegādājās piecus īpašumus 67,01 hektāru kopplatībā par 65 581 latu.

Kopš Zemkopības ministrija uzdeva LVM palielināt meža īpašumu un meža zemes iepirkšanu no privātajiem meža īpašniekiem, kas to vēlas pārdot, privāto mežu īpašnieku interese ir liela.

Īpašniekiem, kuri vēlas pārdot savus mežus, informācija par pirkšanas – pārdošanas procedūru ir pieejama LVM mājas lapā: www.lvm.lv. LVM izskatīs visus meža zemes pārdošanas piedāvājumus, izvērtējot katru atsevišķi, tajā skaitā katra konkrētā īpašuma piedāvāto cenu. Procedūra noslēdzas ar akcionāra  – Zemkopības ministrijas – lēmumu atļaut LVM pirkt izvērtētos piedāvājumus.

 

Avots:www.zm.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *