Diena: Šosezon Eiropā modē nākušas baltas un melnas mēbeles

Latviešu gaume mēbeļu izvēlē atzīstama par konservatīvu, turklāt dizains ir tikai viens no trim būtiskajiem mēbeļu izvēles kritērijiem, abi pārējie ir cena un funkcionāla atbilstība mājoklim, atzīst Latvijas mēbeļu ražotāji un tirgotāji. Tāpēc gudram mēbeļu dizaineram jādomā ne tikai par to, kā mēbele izskatīsies, bet arī par to, vai tā būs pietiekami funkcionāli un cik maksās, uzsver SIA „Daiļrade Koks” valdes priekšsēdētājs Andris Jansons.

Īpaši novatoriskas, ekstravagantas mēbeles Latvijas iedzīvotāju vidū nav cieņā, secinājuši mēbeļu nozares pazinēji. Arī pirkumi mēbeļu veikalos apliecina, ka priekšroka tiek dota praktiskām klasiskā stila mēbelēm, nevis „mēbelēm – unikāliem pārsteigumiem”. Tomēr modes tendences mēbeļu izvēli ietekmē, atzīst nozares pārstāvji.

„Patlaban Eiropā modē nākušas baltas un melnas mēbeles, baltas ir īpaši pieprasītas,” stāsta A. Jansons un uzsver, ka „baltas mēbeles šobrīd vēlas iegādāties gan zviedri, gan aizvien vairāk pircēju Vācijā un mūsu valstī – zemēs, kur tradicionāli priekšroka tika dota tumša un gaiša koka mēbelēm”.

Senāk ļoti populāras bija bērza mēbeles, šobrīd cilvēki vēlas ābeles, bumbierkoka, rožkoka mēbeles, novērojis asociācijas Latvijas mēbeles izpilddirektors Andris Plezers.

 

Avots:Laikraksts “Diena” (19.06.2012)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *