Vietējā mēbeļu tirgū sīvākie konkurenti ir Lietuvas un Polijas uzņēmumi

Vietējie mēbeļu ražotāji Latvijas tirgū atraduši savu nišu, kā arī veiksmīgi attīsta mēbeļu eksportu. Tomēr šobrīd nopietnas bažas uzņēmējiem rada ekonomiskā krīze Grieķijā un citur Dienvideiropā, kas daudzu Eiropas valstu pircējiem liek būt piesardzīgiem tēriņos. Turklāt, kā atzīst paši mēbeļu ražotāji, skapis, galds vai krēsli nav pirmās nepieciešamības prece, nedrošos laikos mēbeļu iegādi cilvēki atliek līdz finansiāli mierīgākam brīdim.

“Prognozējam, ka 2012. gads mēbeļu ražotājiem būs veiksmīgs, apgrozījums varētu augt par 4 – 5%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu,” optimistiski teic asociācijas Latvijas mēbeles izpilddirektors Andris Plezers. Pesimistiskāk situāciju vērtē viena no ietekmīgākajiem Latvijas mēbeļu ražotājiem uzņēmuma “Daiļrade Koks” valdes priekšsēdētājs Andris Jansons. “To, kāds mēbeļu ražotājiem būs šis gads, ietekmēs notikumu attīstība Grieķijā, kā arī Portugālē un Spānijā. Ceram, ka saglabāsim apgrozījumu pērnā gada līmenī, bet ekonomiskā krīze Dienvideiropā neļauj mēbeļu ražotājiem lolot ilūzijas par strauju augšupeju,” domā A. Jansons. “Jā, Dienvideiropa nav mūsu eksporta tirgus, bet mūsu pircēji Skandināvijā un Vācijā izjūt bažas par ko, kā būs ar ienākumiem pēc mēneša un gada, raizējas par to, kas vispār notiks ar eirozonu, un tāpēc atliek mēbeļu iegādi,” secina “Daiļrade Koks” vadītājs.

Latvijas tirgū asākie konkurenti pašmāju ražotājiem ir Lietuvas un Polijas uzņēmumi, kuri piedāvā lētāku produkciju. Iemesls, kāpēc poļu un lietuviešu mēbeles var nopirkt par zemākām cenām, ir gan izvēlētie materiāli, gan tas, ka šajās valstīs iespējamas mazākas ražošanas izmaksas, galvenokārt pateicoties zemākiem nodokļiem, kā arī ar uzņēmumu lielajām jaudām, norāda mūsu valsts mēbeļu ražotāji. Tāpēc pircējam pašam jāizvēlas, dot priekšroku lētākajām skaidu plātņu mēbelēm vai dārgākajām mēbelēm no masīvkoka, kas tradicionāli tiek uzskatītas par ilglaicīgāku ieguldījumu.

 

Avots:Laikraksts “Diena” (19.06.2012)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *