Krievijā saražoto saplākšņu apjoms gada laikā palielinājies par 7,7%

Laika periodā no janvāra līdz maijam Krievijā šogad tika saražoti 1,3 miljoni kubikmetru saplākšņu, liecina Krievijas statistikas biroja “Rosstat” dati. Salīdzinājumā ar pērn attiecīgajā laika periodā saražoto apjomu, tas ir par 7,7% vairāk.

Procentuāli tādā pašā apjomā šogad Krievijas kokapstrādes uzņēmumos vairāk saražots arī kokskaidu plātņu – kopumā 2,8 miljoni kubikmetru. Tāpat gada griezumā palielinājies kokšķiedru plātņu izlaides apjoms – par 6,5%, kartona – par 3,9% un koksnes celulozes izlaides apjoms – par 1,9%. Savukārt zāģēto kokmateriālu saražotais apjoms minētajā laika periodā nedaudz (par 0,3%) samazinājies, kopumā sastādot 8,4 miljonus kubikmetru.

Pirmā ceturkšņa apkopotie dati liecina, ka šogad Krievijā palielinājušies gan saplākšņu ražošanas apjomi, gan eksports – no pirmajos trīs mēnešos saražotajiem 777 tūkst.m3 produkcijas (+7,5%), uz ārvalstu tirgiem piegādāti 400 tūkst.m3 (+8%), kas ir 51% no visa saražotā apjoma.

2008.gadā Krievija bija sestā lielākā saplākšņu ražotājvalsts pasaulē. Būtiskas pārmaiņas ieviesa sekojošā pasaules ekonomikas un finanšu krīze, kuras iespaidā samazinoties aktivitātei dzīvojamo māju būvniecības sektorā, saplākšņu patēriņš iekšējā tirgū saruka. Jau 2008.gadā saplākšņu izlaides apjomi Krievijā samazinājās par 7%. 2009.gadā šis apjoms saruka vēl krasāk – par 18,7%. 2011.gadā Krievijā tika saražots par 12% vairāk saplākšņu (ap 3 milj.m3) nekā 2010.gadā un eksportēts pēdējo septiņu gadu laikā lielākais apjoms – ap 1,5 miljoni kubikmetru 879 miljonu dolāru vērtībā (+27,4%). Palielinot iepirkuma apjomus līdz kopumā 150 tūkst.m3, par vadošo Krievijā ražoto saplākšņu importētājvalsti pērn izvirzījās ASV. Uz Ēģipti un Vāciju no Krievijas eksportēti pa 140 tūkst.m3 uz katru valsti, savukārt aptuveni 50 tūkst.m3 apjomā saplākšņu materiāli piegādāti uz Itāliju, Franciju, Dāniju, un nedaudz mazāk – uz Lielbritāniju, Turciju un Latviju. Saplākšņu eksports uz pārējām NVS valstīm no Krievijas 2011.gadā palielinājās par 9% (vērtības izteiksmē – par 33%). Stratēģiski nozīmīgs tirgus ir Azerbaidžāna, kur tiek piegādāti aptuveni 4% no visa Krievijas saplākšņu eksporta apjoma.

 

Avots:www.lesprom.com

www.lesomat.ru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *