Oficiāli atvērta jaunā mežsaimniecības demonstrējumu saimniecība “Pūpoli”

Piektdien, 15.jūnijā, notika demonstrējumu saimniecības “Pūpoli” oficiāla atvēršana. Demonstrējumu saimniecība izveidota sadarbojoties meža īpašniekam Raimondam Mežakam ar LLKC Meža konsultāciju pakalpojumu centra (MKPC) un Pasaules Dabas fonda (PDF)  speciālistiem. Tā atrodas uz Vecumnieku, Neretas un Jaunjelgavas novadu robežas un Raimonds Mežaks apsaimnieko vairākus nelielus ģimenes īpašumus, pielietojot videi draudzīgas meža apsaimniekošanas metodes.

Interesenti demonstrējumu teritorijā varēs iepazīties ar nekailciršu mežsaimniecības metodes pielietojumu atšķirīgos meža augšanas apstākļu tipos, apskatīt hibrīdo alksni un noklausīties Raimonda Mežaka interesanto stāstījumu. Raimonds Mežaks atzīst, ka šādi apsaimniekotu īpašumu gan lētāk par miljonu nepārdotu.

Pasākuma atklāšanā Uģis Rotbergs uzsvēra, ka svarīgi ir popularizēt šo labo pieredzi. Šajā gadījumā Raimonds Mežaks brīvprātīgi ir apņēmies saimniekot pēc šis metodes un stāstīt citiem, LLKC Meža konsultāciju pakalpojumu centrs Valsts lauku tīkla pasākumu ietvaros organizē seminārus, bet Pasaules dabas fonds organizē transportu nokļūšanai uz demonstrējumu saimniecību.

Meža īpašnieki ir aicināti apmeklēt un apskatīt demonstrējumu teritoriju „Pūpoli”, sekojot līdzi informācijai par semināriem interneta vietnēs; www.mkpc.llkc.lv un www.laukutikls.lv vai sazinoties ar MKPC darbiniekiem un Raimondu Mežaku.

 

Avots:www.mkpc.llkc.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *