Krievijas zāģmateriālu ražotāji samazina eksportu uz Centrāleiropu

Vācijas zāģmateriālu tirgū šogad pieprasījums otrajā ceturksnī ir ievērojami zemāks nekā citkārt šajā laika periodā, pašreizējo situāciju raksturo tirgus spēlētāji. Tāpēc egles zāģmateriālu piegādes apjomi no Krievijas ziemeļrietumiem maijā samazinājušies.

Gaidītā pircēju aktivitātes atjaunošanās sezonālā faktora ietekmē nav īstenojusies. Tāpat zems pieprasījums saglabājies pēc kokmateriāliem ēvelēto produktu ražošanai – jūnija sākumā tas bija par aptuveni 10% zemāks nekā gadu iepriekš, jo vairums uzņēmumu negrasās palielināt ražošanas apjomus nepietiekamā pieprasījuma dēļ. Lai arī Vācijas zāģmateriālu tirgū šobrīd vērojams jūtams kontrasts starp zemo pieprasījumu un augsto piedāvājumu, pircēji tajā pašā laikā informējuši par nepietiekamu Krievijas egles zāģmateriālu piedāvājumu. No Arhangeļskas zāģētavām piegādes apjomi nav mazinājušies, savukārt no Vologdas reģiona un Karēlijas zāģmateriālu piegādes praktiski pārtrauktas strauji pieaugušo transporta izmaksu dēļ.

Cenu starpības dēļ, kas ir 5 – 8 eiro par kubikmetru, Vācijas zāģmateriālu pircēji un kokmateriālu dīleri joprojām labprātāk sadarbojas ar Skandināvijas ražotājiem. Šī tendence mainītos, ja Krievijas zāģmateriāli būtu par aptuveni 15 eiro lētāki nekā Skandināvijā ražotie.

Pārdošanas apjomu samazināšanos Vācijā kompensē aktīvāka tirdzniecība citos Eiropas valstu tirgos, piemēram, Francijā. Tāpat apmierinošs pieprasījums pēc Krievijā ražotiem priedes zāģmateriāliem šobrīd ir Ziemeļāfrikā un Tuvajos Austrumos. Lielbritānijā, kur Krievijas priedes zāģmateriālu vidējā pārdošanas cena ir 180 sterliņu mārciņas par kubikmetru, pieprasījums saglabājies nemainīgi zems līdzīgi kā iepriekšējos mēnešos, savukārt vietējā – Krievijas – tirgū pieprasījums jūnija sākumā strauji kāpis, atsevišķos gadījumos tirgotājiem cenas ļaujot paaugstināt pat virs eksporta cenām.

 

Avots: “EUWID Wood Products and panels” (06.06.2012)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *