Karēlijā jau otro mēnesi pēc kārtas turpina sadārdzināties zāģmateriāli

Saskaņā ar valsts statistikas pārvaldes datiem par koksnes izstrādājumu vidējām ražotāju cenām šā gada maijā, skujkoku apaļkoku vidējā cena mēneša laikā Karēlijā nedaudz pazeminājusies – no 1806 rubļiem (~30.33 LVL) aprīlī līdz 1792 rubļiem (~30.10 LVL) maijā. Tai pašā laikā zāģmateriālu vidējā cena paaugstinājusies par 19,1% – no 2949 rubļiem (~50 LVL) aprīlī līdz 3511 rubļiem (~60 LVL) maijā.

Zāģmateriālu cenas Karēlijā paaugstinājušās jau otro mēnesi pēc kārtas, pēc tam, kad pirmajā ceturksnī tirgū bija vērojamas to krasas svārstības. Saskaņā ar Karēlijas statistikas pārvaldes “Kareliastat” datiem, janvārī Karēlijas zāģētavās saražoto dēļu vidējā vērtība kopš 2011.gada decembra pazeminājās par 12% līdz 3422 rubļiem (~57 LVL) par kubikmetru, februārī tā atkal paaugstinājās līdz 3849 rubļiem (~65 LVL), kam sekoja straujš cenu kritums par 34% līdz 2535 rubļiem (~43 LVL). Aprīlī zāģmateriālu vidējā cena salīdzinājumā ar martu Karēlijā paaugstinājās par 16%.

Zāģmateriālu cenu paaugstināšanās saistīta ar koksnes pārstrādes apjomu samazināšanos gan apaļkoku samazinātās pieejamības dēļ aprīlī sezonālā faktora ietekmē, gan vājā pieprasījuma dēļ Eiropā. Lai arī ārpus Eiropas valstīs zāģmateriālu noiets ir krietni labāks, kopumā Krievijā gada pirmajos četros mēnešos šogad saražots par 2,4% mazāk zāģētās produkcijas (6,6 milj.m3) nekā gadu iepriekš. Tāpat zāģmateriālu cenu augšupeju Krievijā sekmējis pieprasījuma pieaugums vietējā tirgū, atsevišķos gadījumos pārdošanas cenām pašmāju tirgū pārsniedzot eksporta cenas.

 

Avots:www.forest-karelia.ru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *