Zviedrijas mēbeļu koncerns IKEA Indijā gatavojas atvērt 25 jaunus veikalus

Neskatoties uz pasaules ekonomikas izaugsmes tempu palēnināšanos, investoru pārliecība par Indijas tirgus attīstību  nav mazinājusies – IKEA, kas ir trešais lielākais koka izstrādājumu tirgotājs pasaulē, projektā investējot 1,5 miljardus eiro, gatavojas ienākt arī Indijas tirgū, atverot šai Āzijas valstī 25 jaunus mēbeļu un interjera aksesuāru veikalus.

Pagājušajā biznesa gadā, kas noslēdzās augustā, IKEA strādāja ar 2,97 miljardu eiro (2,08 miljardu latu) tīro peļņu, kas ir par 10,3% vairāk nekā attiecīgajā laika periodā pirms gada. Peļņas pieaugumu galvenokārt nodrošināja pārdošanas apjoms, kas biznesa gadā palielinājies par 6,9% un sasniedzis 24,7 miljardus eiro (17,3 miljardus latu). Pārdošanas apjoms pieaudzis gandrīz visās valstīs, jo īpaši Krievijā, Ķīnā un Polijā.

Pašlaik 42 pasaules valstī darbojas 325 IKEA tirdzniecības kompleksi, no tiem ap 200 atrodas Eiropā. Salīdzinājumam – 2007.gadā IKEA piederēja 260 veikali. Lielākais IKEA veikalu blīvums Eiropā ir Vācijā, Polijā un Itālijā. ASV darbojas 38 IKEA veikali, Ķīnā – 11, kur līdz 2015.gadam plānots atvērt vēl sešus jaunus mēbeļu tirdzniecības kompleksus. Aizvadītajā gadā pirmie IKEA franšīzes veikali atvērti Bulgārijā un Taizemē, bet šogad – arī Indonēzijā. Jau ziņots, ka investējot 163 miljonus eiro (114,1 miljonu latu) 2013.gadā netālu no Lietuvas galvaspilsētas Viļņas tiks atvērts pirmais IKEA lielveikals Baltijas valstīs. Tiesa, pats Zviedrijas IKEA šo projektu nerealizēs – to uz franšīzes pamata darīs divi Islandes uzņēmēji, kas publiski izteikušies, ka nākamie soļi būs saistīti ar IKEA ķēdes attīstīšanu Latvijā un Igaunijā.

Lietuvas Investīciju veicināšanas aģentūras vadītājs Audrjus Masjuļonis norāda, ka IKEA filiāle Lietuvā, kas būšot lielākais mēbeļu veikals Baltijas valstīs, visticamāk, piesaistīšot pircējus arī no Latvijas un Baltkrievijas. Tādējādi projekts vērtējams divējādi – no vienas puses pircējiem tiks piedāvāta lielāka izvēle, palielināsies tūristu plūsma un nodokļu maksājumi valsts budžetā, kā arī tiks radītas jaunas darba vietas, bet no otras puses –  daži uzņēmumi, kas darbojas tajā pašā tirgū, var neizturēt konkurenci.

IKEA tirgo kopumā ap 12 000 dažādu produktu, kur pusi veido mēbeles.

 

Avots:www.woodworkingnetwork.com

www.balsas.lt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *