ES struktūrfondu atbalsta palielināšana sekmēs iecerēto projektu īstenošanu

ES struktūrfondu līdzfinansējuma palielināšana par teju 21 miljonu latu līdz 47 miljoniem latu ir labs katalizators uzņēmēju iecerēto investīciju projektu īstenošanai. Tā vakardienas valdības lēmumu vērtē aptaujātie uzņēmēji, ziņo laikraksts “Dienas Bizness”.

“ES struktūrfondu atbalsts ir dopings ražotājam jaunas ražotnes izveidei vai arī esošās modernizācijai,” tā ES struktūrfondu līdzfinansējuma nozīmi vērtē asociācijas “Latvijas Koks” izpilddirektors Andris Plezers. Viņaprāt, tieši minēto iemeslu dēļ arī daudzi projekti tiek pieteikti atbalsta saņemšanai.

Līdz šim aktivitātē “Augstas pievienotās vērtības investīcijas” bija pieejami 13,087 miljoni latu, un tikpat liels bija aktivitātei paredzētais attiecināmais virssaistību finansējums, kas ļāva atbalstīt ierobežotu skaitu projektu. Tagad valdība lēmusi palielināt finansējumu līdz kopumā 47,153 miljoniem latu. Tostarp Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējums palielināts līdz 27,082 miljoniem latu, bet attiecināmais virssaistību finansējums – līdz 20,071 miljonam latu. Tādējādi finansējuma pieaugums ļaušot atbalstīt 2 projektus.

Ekonomikas ministrijas sniegtā informācija liecina, ka augstas pievienotās vērtības investīciju atbalsta programmā kopumā saņemts 51 projekta iesniegums, kas pretendē uz līdzfinansējumu 82,04 miljonu latu apmērā, kas nozīmē, ka arī pēc papildus finansējuma piešķiršanas visus projektus atbalstīt nebūs iespējams.

Projekti tiek vērtēti pēc vairākiem kritērijiem, tostarp izmaksu efektivitātes – pievienotās vērtības uz vienu darbinieku gadā, projekta gatavības uzsākšanai, kā arī projekta iesniedzēja spējas piesaistīt ārējo finansējumu tā īstenošanai utt.

Jau ziņots, ka ES struktūrfondu atbalsta programmas “Augstas pievienotās vērtības investīcijas” līdzfinansējumam pieteikts arī SIA “Cross Timber Systems” lielizmēra masīvkoka paneļu ražotnes projekts. Lēmumu par atbalstītajiem projektiem Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra paziņos jūlija sākumā.

 

Avots: “Dienas Bizness” (27.06.2012)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *