“Ripo fabriku” neietekmēs IKEA ienākšana Baltijas valstīs

Interjera preču ražotāju un tirgotāju SIA “Ripo Fabrika”, kas pēdējos gados nostiprinājis pozīcijas Skandināvijā, neietekmēs zviedru mēbeļu un interjera priekšmetu lieltirgotāja IKEA filiāles atvēršana Lietuvā, intervijā biznesa portālam Nozare.lv atzina uzņēmuma izpilddirektors Elvis Sakārnis.

E.Sakārnis uzsvēra, ka “Ripo Fabrika” ražo nestandarta mājlietas, kādas neražo zviedru lieltirgotājs, tajā arī slēpjas   uzņēmuma konkurētspēja. Turklāt IKEA preces Latvijas tirgū ir pieejamas jau labu laiku, jo ikviens tās var iegādāties dažādos veidos, piemēram, internetā.

Patlaban Ripo Fabrika eksportē aptuveni 35% saražotā, un lielākoties viss nonāk Igaunijā, Zviedrijā un Somijā. Turklāt 2008. gadā Ripo Fabrika dibinājusi savu uzņēmumu Zviedrijā.

“Tirgū nav labu produktu vakuuma, tāpēc ir jāmeklē iespējas, kā atšķirties – ar dizainu, pasūtīšanas iespējām, ērtumu, elementu unikalitāti, produkta specifiku utt. Skaidrs, ka uzņēmumiem ir jāmeklē nianses, ar ko atšķirties no līdzīgiem tirgū esošiem produktiem. Nav tā, ka klienti novērtē tikai produkta kvalitāti un cenu, jo vienmēr būs kāds, kas saražos lētāk ar līdzīgu kvalitāti,” sacīja E. Sakārnis.

 

Avots:www.nekrize.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *