Krievijas ziemeļrietumos plānots sākt granulu un brikešu rūpnīcu celtniecību

Komi Republikā jau drīzumā tiks sākta efektīva kokzāģēšanas atlieku izmantošana – Komi valdība nākusi klajā ar paziņojumu par plāniem uzsākt kurināmo granulu un brikešu ražošanas rūpnīcu celtniecību.

Komi Republikas valdības sēdē izskatot programmas „Mazvērtīgās koksnes un koksnes pārstrādes atlieku kā kurināmā izmantošana siltuma un elektroenerģijas ražošanā 2013. – 2014.gadā” projektu, tika uzsvērts, ka uz šodienu, pēc oficiālajiem datiem, kokapstrādes uzņēmumos Komi Republikas teritorijā ik gadu rodas aptuveni 600 000 tonnu koksnes atlieku. Taču reāli šis rādītājs sasniedz 1,5 miljonus tonnu. Kā viens no galvenajiem šo resursu efektīvas izmantošanas variantiem tika minēta to pārstrāde granulās un tālāka izmantošana enerģijas ražošanā. Papildus tam izteikts priekšlikums veikt esošo katlu māju rekonstrukciju un uzbūvēt jaunas komunālās katlu mājas un termoelektrostacijas, kurās pamatā tiks izmantota koksnes biomasa. Programmas īstenošanas rezultātā saimnieciskajā apritē kopumā izdosies iesaistīt papildus ap 260 000 tonnu koksnes atlieku.

Jau ziņots, ka šā gada pavasarī Komi Republikā notikušajā zinātnes attīstības un inovāciju starpresoru komisijas sēdē izvērtējot bioenerģijas sektora attīstības iespējas reģionā, tika izteikts priekšlikums piešķirt subsīdijas koksnes granulu ražotājiem. Minēto valsts subsīdiju kopējais plānotais apjoms ir 20 miljoni rubļu (~490 tūkst. eiro), kas ļaus izveidot vismaz desmit granulu ražotnes ar kopējo jaudu 55 – 60 000 tonnu gadā.

 

Lasīt vairāk:www.lesprom.com

http://www.komiinform.ru/news/90570/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *