Sākusies ideju iesniegšana biznesa ideju konkursā „Ideju kauss 2012″

Trešdien, 27. jūnijā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti un SEB banku atklāja jau sesto inovatīvo biznesa ideju konkursu „Ideju kauss 2012″. Konkursa atklāšanas dienā ikvienam interesentam tika rādīts, cik viegli ir pieteikties šajā konkursā – jāiesniedz tikai idejas apraksts uz vienas A4 lapas.

Inovatīvo biznesa plānu konkursā „Ideju kauss 2012″ savas biznesa idejas var iesniegt ikviens pilngadīgs Latvijas iedzīvotājs. Konkursa gaitā, izmantojot pieredzējušu ekspertu, mentoru un lektoru palīdzību, dalībniekiem būs iespēja iegūt nepieciešamās zināšanas veiksmīgas uzņēmējdarbības uzsākšanai, kā arī saņemt finansējumu savas idejas attīstīšanai.

Konkurss norisināsies divās kārtās. Labākās biznesa idejas tiks virzītas konkursa 2. kārtai, tās dalībniekiem būs iespēja apmeklēt izglītojošus biznesa vadībai veltītus seminārus, kā arī saņemt individuālas konsultācijas biznesa plāna izstrādei. Konkursa naudas balvu fonds ir 10 000 latu. 1.vietas ieguvējs saņems 5000 latu, 2. vietas ieguvējs – 3000 latu, 3. vietas ieguvējs – 1000 latu. Tiks piešķirta arī specbalva – „Eko-inovatīvākā ideja” un šīs nominācijas ieguvējs saņems 1000 latu.

„Ideju kauss” ir biznesa ideju konkurss, kas dod iespēju ikvienam pilngadīgam Latvijas iedzīvotājam īstenot savu biznesa ideju un iegūt biznesa sākšanai nepieciešamās prasmes, pieredzi, kontaktus un finansējumu. Konkursa mērķis ir veicināt jaunu uzņēmumu veidošanos un sekmēt Latvijas ekonomikas atkopšanos un izaugsmi. 2011.gadā „Ideju Kausā” tika pieteiktas 485 idejas, no kurām atlasītas 189 labākās un uz kuru pamata izstrādāti biznesa plāni.

Konkursa rīkotājs, LIAA direktors Andris Ozols norāda, ka šo sešu gadu laikā „Ideju kauss” ir kļuvis par labi zināmu nacionāla mēroga inovatīvu ideju radīšanas un atbalsta instrumentu. „Latviešiem nav jābūt tikai citu valstu izgudrojumu, biznesa ideju vai produktu ražotājiem un patērētājiem. Mums jāpiedāvā pasaules tirgum savi izgudrojumi, idejas un produkti. Un šis konkurss ir labs atspēriena punkts tam,” norāda A.Ozols.

RTU rektors, akadēmiķis Leonīds Ribickis: „Konkurss „Ideju kauss” ir kļuvis par nozīmīgu atbalstu jaunajiem inovatīvo ideju autoriem un Rīgas Tehniskā universitāte kā konkursa stratēģiskais partneris tic, ka, iesaistoties konkursa organizēšanā, ir iespējams vēl vairāk veicināt universitātes un uzņēmēju sadarbību inovatīvu produktu un pakalpojumu radīšanā. Tāpēc aicinām ikvienu iesaistīties un nepalaist garām lielisku izdevību saņemt atbalstu un izvērtējumu konkursā iesniegtajām idejām!”.

Konkurss „Ideju kauss” kā LIAA labās prakses piemērs par uzņēmējdarbības veicināšanu 2009.gada maijā ir ieguvis Eiropas Komisijas atzinību konkursā „Eiropas Uzņēmējdarbības balva” (European Enterprise Award).

Konkursa „Ideju kauss 2012″ ideju iesniegšana notiek no š.g. 27. jūnija līdz 16. septembrim.

 

Sīkāka informācija: www.idejukauss.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *