Ziņots par pirmajiem vilku nodarītajiem postījumiem lopkopjiem šovasar

Visvairāk vilku 2011./2012. gada sezonā nomedīts Kārsavas un Baltinavas apkārtnē – 21 īpatnis, pie Dagdas – 11, Ventspils – 10, Talsiem un Jēkabpils – pa 9 pelēčiem. Lielākie postījumi pagājušajā gadā reģistrēti Skaņkalnes pagasta “Kalna Meirānos”, kur nokostas 22 aitas, Mežvidu pagasta “Ezerniekos” – 15, Bērzgales pagasta “Zaļesjē” – 13, Šķilbēnu pagasta “Jakupānos” – 10 un Limbažu pagasta “Mikaitās” – 7. Tāpat vilki mēdz uzbrukt arī lielākiem mājdzīvniekiem.

Valsts meža dienesta (VMD) medību daļas vadītājs Jānis Ozoliņš informē, ka pirmie vilku nodarītie posta darbi lopkopjiem fiksēti arī šovasar. Atbildīgais ierēdnis uzsvēra, ka lauku iedzīvotāji savus mājdzīvniekus pienācīgi nepieskata – elektriskais gans nav drošs līdzeklis aizsardzībai pret vilkiem. Samērā bieži postījumi notiekot atkārtoti ne vien tajos pašos apgabalos, bet arī vienās un tajās pašās saimniecībās. Tātad īpašnieki neņem vērā risku, ka plēsēji var uzbrukt atkārtoti.

Medību noteikumi atļauj sākt vilku medības no 15. jūlija, bet tās nedrīkst turpināties ilgāk par 31. martu. Šī gada limits būs 200 vilku, un līdz 31. decembrim tas netiks ierobežots vai dalīts pa virsmežniecībām. Vēl medniekiem jāzina, ka dažās īpaši aizsargājamās teritorijās var pastāvēt individuālie noteikumi, kas ierobežo plēsēju medības, bet lielākajā daļā šo teritoriju medīt drīkst. Limita sadalījumu pa virsmežniecībām VMD darbinieki izmantos vēlāk atlikušajam limitam vai papildlimitam, ja tāds būs nepieciešams.

Līdz 1. oktobrim vilkus drīkst medīt tikai uz gaidi, bet, saskaņojot ar virsmežniecībām, var plēsējus ielikt karodziņos un medīt ar dzinējiem. Arī vilku medībām ar medību rīkiem nepieciešama VMD atļauja, kā jau visām medījamo dzīvnieku sugām. Rīki, protams, nedrīkst būt kājķeramās lamatas, cilpas, kā arī citi neselektīvi līdzekļi.

 

Lasīt vairāk: “Latvijas Avīze” (28.06.2012)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *