“NDB Timber”: Pieprasījums ir, bet paplašināt ražošanu patlaban ir riskanti

Jēkabpils kokapstrādes uzņēmums SIA “NDB Timber” patlaban jau gandrīz nespēj apmierināt esošo pieprasījumu, tomēr uzskata, ka paplašināt ražošanu patlaban ir liels risks, intervijā biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja “NDB Timber” valdes priekšsēdētājs Ervīns Dāboliņš. “Esam ļoti atkarīgi no situācijas Krievijā, Maskavā, uz kurieni tiek eksportēta liela daļa no Itālijas mēbelēm, kuras tiek ražotas no “NDB Timber” sagatavēm. Tāpat izjūtam arī visas eirozonas problēmas, kur Itālijai ir pievērsta liela uzmanība,” sacīja Dāboliņš.

Jautāts, vai uzņēmums neplāno no līmdēļu mēbeļu sagatavju ražošanas pievērsties mēbeļu ražošanai, Dāboliņš sacīja, ka sākotnēji bija tāda doma, bet tad tā atmesta. “Tas tomēr ir cits tirgus, tur būtu vajadzīgi lieli resursi, lai šo tirgu izpētītu, reklamētu savu produkciju un iekarotu savu vietu tirgū. Mēs darām to, ko protam labāk, un nav iespējams iemācīties un izdarīt visu. Savā nišā patlaban jūtamies pietiekami stipri,” skaidroja Dāboliņš. Viņš piebilda, ka uzņēmumam ir doma vēl vairāk uzlabot darbagaldu funkcionalitāti, lai produktam pievienotu vēl augstāku pievienoto vērtību, ražotu vēl gatavāku sagatavi, jo tādas iespējas vēl ir.

Jau ziņots, ka “NDB Timber” plāno pakāpeniski palielināt produkcijas ar augstāku pievienoto vērtību – līmdēļu mēbeļu sagatavju – eksportu uz Vāciju. Patlaban lielākā daļa jeb 60% uzņēmuma produkcijas tiek eksportēta uz Itāliju, bet Vācijas tirgus daļa eksportā ir aptuveni 10%. Kopumā uzņēmums eksportē 99% no saražotās produkcijas.

Ja attīstīsies Vācijas tirgus, tad “NDB Timber” varēs pārsniegt miljona latu apgrozījumu gadā. 2011.gadā “NDB Timber” apgrozījums bija 644 523 lati un uzņēmums strādāja ar 65 906 latu peļņu. 2010.gadā “NDB Timber” apgrozījums bija 456 439 lati un uzņēmums strādāja ar 47 142 latu peļņu. Visticamāk, ka šogad uzņēmums sasniegs rekordu un apgrozījums varētu būt ap 800 000 latu, prognozē Dāboliņš.

 

Avots: “Nozare.lv”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *