Baltkrievijas valdība turpina atbalstīt kokapstrādes projektu realizāciju

Lai atbalstītu vietējo kokapstrādes uzņēmumu uzsākto un plānoto projektu veiksmīgu realizāciju, Baltkrievijas Republikas prezidents parakstījis rīkojumu par papildus kredītlīnijas piešķiršanu koncerna „Bellesbumprom” kokapstrādes uzņēmumiem kopumā 110,1 miljona eiro apmērā. Kreditēšanas apjoma palielinājums saistīts arī Baltkrievijas rubļa devalvāciju, kas tika veikta 2011.gadā, tā kā šī pasākuma rezultātā iepriekš kokapstrādes nozarē īstenojamiem projektiem piešķirto finanšu līdzekļu vērtība samazinājās.

Lielākā daļa no šiem investīciju projektiem atrodas aktīvā tapšanas stadijā. Paredzēts, ka laika periodā no 2012. līdz 2014.gadam atklāto kokapstrādes rūpnīcu darbības rezultātā jau drīzumā Baltkrievija pilnībā pārtrauks kokskaidu plātņu un laminēto kokšķiedru plātņu importu, kas 2011.gadā sastādīja 147 miljonus ASV dolāru. Turklāt jaunu kokapstrādes rūpnīcu laišana ekspluatācijā veicinās eksporta ienākumu palielināšanos, tā kā 50% no visa saražotā produkcijas apjoma topošajās rūpnīcās plānots eksportēt uz ārvalstīm.

No Latvijas uz Baltkrieviju kokskaidu plātnes 2011.gadā tika eksportētas aptuveni 700 tūkst. latu vērtībā, liecina Latvijas Centrālās statistikas pārvaldes dati.

 

Avots:www.lesprom.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *