Maijā baļķu eksports no Jaunzēlandes sarucis par 21%

Pēc sasniegtā rekordlielā eksporta apjoma aprīlī, maija mēnesī baļķu izvedums no Jaunzēlandes saruka par 21%. Atzīmēts, ka uz Ķīnu un Dienvidkoreju eksports attiecībā pret iepriekšējo mēnesi maijā samazinājies arī pērn – par attiecīgi 25% un 55%. Savukārt uz Indiju eksports saglabājies nemainīgs un uz šo valsti no Jaunzēlandes maijā piegādāti vairāk nekā 200 000 kubikmetru baļķu. Rekordliels apjoms maijā eksportēts uz Japānu, kompensējot mazos piegādes apjomus iepriekšējā mēnesī.

Pēdējo pāris mēnešu laikā Ķīnā pieprasījums pēc importētiem baļķiem samazinājies – trīs mēnešu laikā līdz maijam šajā valstī tika ievests par 15% mazāk baļķu nekā attiecīgajā laika periodā 2011.gadā. Joprojām dominējošais baļķu piegādātājs Ķīnas tirgum ir Krievija, lai arī koksnes izejvielu iepirkums minētajā laika periodā samazinājās arī no šīs valsts – par 20% līdz 2,8 miljoniem kubikmetru. Nemainīgs saglabājies vienīgi baļķu imports no Kanādas, kamēr no ASV – samazinājās par 28%. No Jaunzēlandes šo trīs mēnešu laikā Ķīnā šogad tika ievesti 2,3 miljoni kubikmetru koksnes (+6%).

Pēc tam, kad martā un aprīlī Dienvidkorejā pieprasījums pēc baļķiem gada griezumā divkāršojās, maijā eksports uz šo valsti samazinājās līdz apjomam, kas atbilst ierastam sezonālajam pieprasījumam. Neskatoties uz to, Jaunzēlande spējusi saglabāt savu tirgus daļu Dienvidkorejas baļķu importa struktūrā aptuveni 60% apjomā. Līdzīgi, gada griezumā raugoties, pieprasījums samazinājās arī Japānā – 2012.gada maijā šajā valstī ievests par 24% mazāk baļķu nekā 2011.gada maijā. Galvenie koksnes piegādātāji Japānas tirgum joprojām ir Kanāda un ASV, šogad kopumā veidojot ap 80% tirgus. Savukārt no Jaunzēlandes ievesto baļķu īpatsvars Japānā šā gada pirmo piecu mēnešu laikā veidoja tikai 4,5%, kas ir samazinājums no 27% gadu iepriekš.

 

Lasīt vairāk:www.fridayoffcuts.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *