Meža nozares attīstībā Krievijas Tālajos Austrumos investēs 150 miljardus rubļu

Neskatoties uz kopējo mežizstrādes apjomu kritumu, Tālo Austrumu Habarovskas novadā laika posmā no 2005. līdz 2012.gadam veiktās investīcijas vairāk nekā 44 miljardu rubļu (~1,11 miljardu eiro) apmērā un  mežrūpniecības modernizācijas pasākumi ļāvuši paaugstināt koksnes resursu izmantošanas efektivitāti. Un attīstību šajā virzienā plānots turpināt – uzstājoties novada vadības sēdē dabas resursu ministrs Vasīlijs Šihaļevs savā ziņojumā uzsvēris, ka līdz 2020.gadam Habarovskas novadā esošajos uzņēmumos kopējam koksnes pārstrādes apjomam jāsastāda ne mazāk kā 9 miljardus kubikmetru gadā. Pēc ministra teiktā, jau šogad koksnes pārstrādes īpatsvars novadā būs palielinājies no 6% līdz 27%. Savukārt līdz 2020.gadam šim rādītājam jāsastāda ne mazāk kā 90% no visa novadā izstrādātā koksnes apjoma.

To, ka Habarovskas novadā tiek turpināts īstenot meža nozares attīstības stratēģiju ar mērķi veicināt koksnes pārstrādes apjomu palielināšanos vietējos uzņēmumos, liecina pēdējo septiņu gadu laikā veiktās investīcijas un īstenotie projekti. Līdz 2020.gadam nozares tālākas attīstības veicināšanas nolūkos tiks ieguldīti vēl gandrīz 150 miljardi rubļu (~3,79 miljardi eiro). Līdz ar tādu uzņēmumu kā SIA „Arkaim”, SIA „Amur Forest”, SIA „Ros DV” un SIA „Rimbunan Hidžau” jauno projektu realizāciju, jau tuvākajā laikā novada robežās pārstrādātās koksnes apjoms palielināsies par 2,8 miljoniem kubikmetru gadā.

Tāpat  Habarovskas novada dabas resursu ministrs uzskaitīja mežrūpniecības attīstību kavējošos faktorus, kuru starpā ir atbilstošu kadru deficīts, kvalitatīvu zāģbaļķu pieejamības samazināšanās, augsti saražotās produkcijas pārvadājumu tarifi un neattīstīta meža infrastruktūra.

Saskaņā ar Habarovskas novada Dabas resursu ministrijas jaunāko informāciju, muitas nodevai par koksnes kubikmetru samazinoties par 15% līdz 91 dolāram, šā gada pirmo piecu mēnešu laikā apaļo kokmateriālu eksports no Habarovskas novada palielinājies par 1% līdz 1,64 miljoniem kubikmetru. Zāģētās produkcijas eksports šajā laika periodā palielinājās par 3% līdz 391 tūkst. kubikmetru 67,6 miljonu dolāru vērtībā.

 

Avots:www.lesprom.com

Lasīt vairāk:www.dom-khv.ucoz.ru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *