Novgorodas apgabalā sākta koksnes dziļās pārstrādes projekta realizācija

Novgorodas apgabalā jaunuzsāktā prioritārā investīciju projekta mērķis ir efektīvāka vietējo meža resursu izmantošana un šajā Krievijas reģionā lielos apjomos pieejamās mazkvalitatīvās koksnes pārstrāde orientēto skaidu plātņu un biokurināmā ražošanai, informējis vietējās mežsaimniecības un mežrūpniecības komitejas priekšsēdētāja vietnieks Sergejs Rodins.

Kopējais investīciju apjoms jaunajā ražotnē, kuras būvniecība ilgs divus gadus, sastādīs aptuveni 3,8 miljardus rubļu (~96,1 miljonu eiro). Minētais ikgadēji patērējamais koksnes resursu apjoms ir iespaidīgs – ap 1,3 miljoni kubikmetru, kas ir aptuveni trešdaļa no visa mežizstrādes apjoma Novgorodas apgabalā.

Krievijā OSB plātņu ražošanai piemērotākā ir apses koksne. Atkarībā no veiktajām modifikācijām, šādas plātnes tiek izmantotas gan mēbeļu rūpniecībā, gan nesošajās konstrukcijās dzīvojamo māju un citu ēku būvniecībā. Tās ir 2,5 reizes izturīgākas par parastajām kokskaidu plātnēm, ūdensnoturīgas un viegli apstrādājamas. Vadošās OSB plātņu ražotājvalstis uz šo brīdi ir Austrija, Kanāda un ASV. Krievija pēdējo gadu laikā vairāk nekā pusi šādu plātņu importējusi no Latvijas.

Pēc dažādu preses avotu sniegtās informācijas, Krievijā plānoti arī citi šāda veida projekti. Piemēram, Komi Republikā OSB plātņu rūpnīcu plāno būvēt Itālijas kompānija „Safwood”. Jau šā gada septembrī/oktobrī šāda veida plātņu ražošana tiks uzsākta Petrozavodskā, rūpnīcā „Kalevala”, apliecinot, ka efektīvais koksnes būvmateriāls kļūst arvien populārāks un pieprasījums pēc tā pieaug. Nupat ziņots arī par krietni iespaidīgāku plātņu ražošanas projektu Krievijā – Irkutskas reģionā, kura realizācijā „Interwood Invest AG” plāno ieguldīt 23,9 miljardus rubļu (597 miljonus eiro).

 

Avots:www.novved.ru

www.lesomat.ru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *