Dabas vērtību izziņai Veclaicenē izveidotas divas jaunas kājāmgājēju takas

No 24. līdz 28. jūlijam ar savām praktiskajām iemaņām kājāmgājēju taku iekārtošanā dalījās četri kājnieku tūrisma speciālisti no senākās tūrisma asociācijas Francijas Austrumos – Vogēzu kluba (Club Vosgien). Speciālistu vadībā Veclaicenes pagastā nomarķētas divas jaunas tūrisma takas – Peļļu un Ilgāja – kopā aptuveni 11 km garumā.

Kājāmgājēju takas ir populārs tūrisma veids Francijā un aizvien pieprasītāks kļūst arī Latvijā, tāpēc Veclaicenes pagasta pārstāvji pārliecināti, ka sakārtotas un interesantas kājnieku tūrisma takas var sniegt arī ekonomisku pienesumu visam Alūksnes novadam, piesaistot aizvien jaunus tūristus pagastam un novadam.

Jaunizveidotās apļveida dabas takas vijas gan pa Veclaicenes, gan arī pa Jaunlaicenes teritoriju, iekļaujot dabas un ainaviskās vērtības gan dabas liegumā „Korneti-Peļļi”, gan aizsargājamo ainavu apvidū „Veclaicene”. Turpinot maršrutu pa Peļļu gravām, taka aizved pie Latvijas – Igaunijas robežas un 2,7 km garumā turpinās Igaunijā, kur mūsu kaimiņi jau ir izveidojuši dabas taku. Tālāk atgriežoties Latvijā Ilgāja ezera krastā.

Sadarbība ar Lejasreinas departamentu un Vogēzu klubu tiks turpināta, veidojot jaunas un pilnveidojot esošās dabas takas. Šobrīd Veclaicenes pagasta apkārtnē izveidotas jau 4 takas 25 km kopgarumā, kur tūristiem ir iespēja aplūkot Veclaicenes gleznaino ainavu, peldē izbaudīt silto un dzidro ezeru ūdeni, kā arī iepazīt un novērtēt kopīgi izveidotos taku maršrutus pēc franču metodes.

 

Avots:www.daba.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *