Konference par Krievijas dalību PTO – Latvijas un Krievijas ekonomisko sadarbību

Šā gada sākumā Pasaules Tirdzniecības organizācija (PTO) pēc 18 gadu ilgām un komplicētām pārrunām pieņēma lēmumu uzņemt Krievijas Federāciju PTO. Pēc šā lēmuma eksperti izteica prognozes par iespējamiem Latvijas ieguvumiem no Krievijas iestāšanās PTO. Taču vienlaikus izskanēja arī viedoklis, ka Krievijas dalība PTO Latvijas ekonomikai un biznesam nekādus kardinālus uzlabojumus vai situācijas pasliktināšanos tuvākajā laikā neradīs. Krievija ir nozīmīgs Latvijas tirdzniecības partneris, tādēļ ir būtiski zināt, ko no Krievijas iestāšanās PTO varētu iegūt vai varbūt arī zaudēt Latvijas uzņēmēji?

Lai atbildētu uz šiem jautājumiem, kā arī apskatītu darījumu un sadarbības riskus un ieguvumus, ar ko jārēķinās, strādājot ar Krievijas partneriem, š.g. 29.augustā viesnīcā Islande Hotel (Rīgā) izdevniecība „Dienas Bizness” rīko konferenci  “Krievijas dalība PTO – Latvijas un Krievijas ekonomiskā sadarbība”.

Konferences I daļā tiks skatīti jautājumi par Latvijas sasniedzamajiem mērķiem Austrumu tirgos pēc Krievijas iestāšanās PTO; eksportu, importu un starpvalstu sadarbību, kā arī Krievijas un Latvijas uzņēmēju potenciālās sadarbības aspektiem – riskiem un iespējām. Savukārt konferences II daļā notiks paneļdiskusija par Latvijas un Krievijas ekonomiskās sadarbības aspektiem šodien un nākotnē PTO kontekstā, politiskajiem riskiem, biznesa kultūru līdzībām un atšķirībām. Konferences III daļas paneļdiskusijā tiks skatīts jautājums par Krievijas izvedmuitas un ievedmuitas tarifu izmaiņām, Latvijas uzņēmēju iespējām šajā kontekstā un savstarpējās konkurences pieaugumu.

 

Lasīt vairāk: konferences.db.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *