Baltkrievijas kompānija “Pinskdrev” paplašina mēbeļu realizācijas tirgus

Neskatoties uz to, ka eksports turpina pieaugt, Baltkrievijas kompānija “Pinskdrev”, kuras ražotās produkcijas īpatsvars koncerna “Bellesbumprom” uzņēmumu mēbeļu un mēbeļu sagatavju eksporta struktūrā veido 36%, cenšas apgūt arvien jaunus realizācijas tirgus. Tā nesen uzsākta korpusa mēbeļu piegāde uz Lietuvu. Tuvākā perspektīvā uzņēmums plāno izveidot arī savu internetveikalu.

Līdz šim “Pinskdrev” ražotās mēbeles eksportētas uz NVS valstīm, Vāciju, Poliju, Ungāriju, Latviju, Rumāniju, Slovākiju u.c. tālās pierobežas valstīm (kopskaitā – uz vairāk nekā 30 valstīm). Pavisam 2012.gada pirmo piecu mēnešu laikā “Pinskdrev” ražotā produkcija eksportēta 38,9 miljonu ASV dolāru (~22 miljonu latu) vērtībā, kas ir par 9,6% vairāk nekā gadu iepriekš. Tostarp eksports uz NVS valstīm audzis par 17,3%.

Nozīmīgs “Pinskdrev” produkcijas importētājs ir Krievija, Kazahstāna, Vācija, Polija un Ungārija. Par 3,5 reizēm šogad palielinājās piegādes uz Latviju – līdz 580 tūkst. dolāru (~326 tūkst. latu). Uz Rumāniju un Slovākiju eksports divkāršojās; sāktas kokapstrādes produktu (saplākšņu, zāģmateriālu) piegādes uz Horvātiju un Slovēniju.

1880.gadā dibinātajā Baltkrievijas mēbeļu ražošanas holdinga kompānijā “Pinskdrev” ietilpst 44 uzņēmumi, kas plašā sortimentā ražo gan sadzīves mēbeles, gan mēbeles sabiedriskajām telpām, finierloksnes, saplāksni, liekti līmētās detaļas, sērkociņus un zāģmateriālus.

Baltkrievijā ražotās mēbeles tiek eksportētas kopumā uz 50 pasaules valstīm. 2011.gadā uz ārvalstīm tika piegādāti 40% no saražotā apjoma. Taču, kā uzsver eksperti, eksporta paplašināšanās iespējas vēl ir lielas. Mēbeles, protams, nav pirmās nepieciešamības prece, taču to patēriņš ar katru gadu pieaug. Un līdz ar iedzīvotāju vidējā dzīves līmeņa paaugstināšanos, pieaug arī pieprasījums pēc kvalitatīvām mēbelēm, kas ir pietiekams stimuls Baltkrievijas mēbeļu ražotājiem. 2010.gadā no Baltkrievijas mēbeles eksportētas gandrīz 315 miljonu ASV dolāru vērtībā (2009.g. – 266 miljonu dolāru vērtībā), tostarp uz Krieviju – aptuveni 229 miljonu, uz Kazahstānu – 28 miljonu, uz Vāciju – gandrīz 20 miljonu, un uz Franciju – 15 miljonu dolāru vērtībā.

 

Avots:www.5-mebel.by

Lasīt vairāk:www.export.by

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *