Biznesa idejas iespējams saskatīt it visur – arī čiekuros

Latvijā radītais produkts Zelta čiekurs pagaidām ir vienīgais pasaulē, kas patērētājiem piedāvā grilēt ēdamlietas līdz mielēm ekoloģiski un dabai nekaitīgi, raksta žurnāls “Lietišķā Diena”.

Līdz šim SIA “Zelta čiekurs” valdes priekšsēdētāja Kristīne Lukjanska bija radījusi daudz biznesa ideju, bet tās visas palika nerealizētas. Reiz, aizbraucot pie mammas uz laukiem, viņa atminējās bērnību, kad mazākajiem bērniem lika lasīt čiekurus, kurus izmantoja malkas vietā, cepot gaļu. Ideja šķita inovatīva, jo tirdzniecībā ir daudz dažādu produktu gaļas cepšanai, sākot no oglēm un beidzot ar degšķidrumu, bet čiekuri, kas ir dabisks produkts, patērētājiem kā alternatīva netiek piedāvāti nedz Latvijā, nedz pasaulē. „Tas ir ekoprodukts – čiekuru iegūšanā nav nepieciešams nocirst kokus, bet, tos kurinot, gaisā nenonāk piesārņojums,” uzsver “Zelta čiekura” īpašniece.

Pirmā uzņēmuma iegādātā čiekuru krava bija trīs tonnas smaga. Čiekuru fasēšanā tika iesaistīta ģimene un draugi. Fasēšanas procesu īstenoja pašu spēkiem no A līdz Z, līdz ar to ir zināms, cik ātri darbs rit. Sākotnēji kasti varēja salocīt minūtē, bet pēc neliela treniņa – jau pusminūtē. Dienā sagatavoti 200 kastes un 200 maisiņi. Vienas sezonas laikā pārdota piektdaļa no pirmā produkta metiena. „Pie noliktavas sastaptie vīrieši gan brīnījās un smējās par to, ka mēs čiekurus esam sadomājušies pārdot. Bet pasaulē ir daudzas idejas, par kurām sākotnēji cilvēki smaida. Lielākais šķērslis ideju īstenošanai dzīvē ir cilvēku bailes, jo jebkam nepieciešama uzdrīkstēšanās un finansiāls ieguldījums. Turklāt jārēķinās ar to, ka Latvijā patērētājiem ir pretestība pret visu jauno, skaidro uzņēmuma īpašniece.

„Uzsākot biznesu, visi cer, ka uzreiz gūs lielu peļņu. Tā, protams, nenotiek, bet “Zelta čiekura” lielākais sasniegums nav grandiozi apgrozījuma dati, bet gan fakts, ka zīmols, neieguldot lielu darbu mārketingā, Latvijā jau ir zināms un to pazīst,” ar sasniegto lepojas uzņēmuma īpašniece. Protams, lai runātu par peļņu un lieliem apgrozījuma rādītājiem, vēl jāattīsta pieprasījums un jāpieradina Latvijas patērētāji pie produkta.

 

Lasīt vairāk:”Lietišķā Diena” (08.08.2012)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *