Ķīnas uzņēmējdarbības forums Rīgā pulcēs 400 pasaules biznesa līderus

2012.gada 9.augustā Rīgā tika parakstīts Nodomu protokols starp LR Ekonomikas ministriju un starptautisko organizāciju „Horasis”, kā arī trīspusējās sadarbības līgums starp LR Ekonomikas ministriju, Rīgas pilsētas pašvaldību un starptautisko organizāciju „Horasis” par 2012.gada Ķīnas uzņēmējdarbības foruma norises Rīgā organizatoriskajiem aspektiem. Ikgadējais starptautiskais Ķīnas uzņēmējdarbības forums ir augstākā līmeņa Ķīnas uzņēmēju un to ārvalstu sadarbības partneru forums, kas šogad Rīgā pulcēs 400 pasaules biznesa līderus.

Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts: „Latvija pēdējo gadu laikā mērķtiecīgi centusies stiprināt attiecības ar trešajām valstīm, lai piesaistītu investīcijas un rastu jaunus tirgus eksportam. Ķīnas gadījumā tas arī veiksmīgi notiek, piemēram, 2011.gadā salīdzinājumā ar 2010.gadu, mūsu eksports uz Ķīnu audzis par 104,7%, sasniedzot līdzšinējo rekordu – 47,9 miljonus latu. Turklāt ķīnieši arvien aktīvāk meklē iespējas veikt investīcijas ārvalstīs. Latvija ir atguvusi makroekonomisko un fiskālo stabilitāti un veiksmīgi atgriezusies investīcijām labvēlīgo vietu kartē. Turklāt Eiropas valstu vidū patlaban esam viena no stabilāk augošajām ekonomikām. Ķīnas uzņēmējdarbības forums Rīgā ir nebijusi iespēja Latvijai sevi parādīt kā investīcijām labvēlīgu un uzņēmējdarbībai atvērtu vietu ne tikai Ķīnas uzņēmējiem un augsta līmeņa amatpersonām, bet arī citiem viesiem, kas uz forumu Rīgā ieradīsies no citām pasaules valstīm.”

Pievēršot pasaules valstu biznesa līderu uzmanību Latvijai un Rīgai, foruma norises dienās Rīga tiks pozicionēta kā reģiona konferenču centrs ar specifiskām uzņēmējdarbības vides priekšrocībām, kas piedāvā unikālu iespēju uzņēmējiem dibināt kontaktus ar potenciāliem sadarbības partneriem. Tāpat Ķīnas uzņēmējdarbības foruma norise Rīgā ļaus starptautiski popularizēt Latviju, veicināt tās atpazīstamību, piesaistot jaunas investīcijas un attīstot tūrismu.

Latvijas un Ķīnas preču un pakalpojumu tirdzniecība 2011.gadā veidoja 377,9 miljonus eiro, kas ir par 43,6% vairāk nekā 2010.gadā. Latvijas eksports uz Ķīnu pagājušajā gadā veidoja 47,9 miljonus eiro, kas salīdzinājumā ar 23,4 miljoniem eiro 2010.gadā ir pieaudzis par 104,7%. Savukārt imports no Ķīnas 2011.gadā veidoja 330 miljonus eiro, kas ir par 37,7% vairāk nekā 2010.gadā. Latvijas svarīgākās eksporta preces uz Ķīnu ir metāli un to izstrādājumi, minerālie produkti, mašīnas, mehānismi un elektriskās iekārtas, augu valsts produkti, koksne un tās izstrādājumi.

 

Avots:www.em.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *