Nedēļas nogalē tiks atklāta jaunā pīļu medību sezona

Sestdien, 11.augustā, plkst. 16.00 atskanēs daudzskaitlīgs šāvienu salūts, kas vēstīs par pīļu medību sezonas sākumu. Pat nedēļa nebūs pagājusi kopš Minhauzena festivāla, kad bisēm bruņoti Latvijas mednieki dosies uz savām iecienītajām un ūdensputniem bagātajām vietām.

Latvijas Ornitoloģijas biedrības valdes priekšsēdētājs Viesturs Ķerus informē, ka kopš 2005. gada Latvija ir pievienojusies starptautiskajam līgumam par Āfrikas – Eirāzijas migrējošo ūdensputnu aizsardzību, kas nozīmē, ka pīļu medībās pēc iespējas ātrāk jāizskauž svina skrošu lietošana. “Par to, ka svins ir indīga viela, bija zināms jau pirms mūsu ēras, šķiet dīvaini, ka joprojām atrodas kāds, kas uzskata, ka šis ierobežojums ir pārspīlēts. Svins ir kaitīgs ne tikai cilvēkiem, bet arī dzīvniekiem. Ūdensputnu medībās liela daļa svina skrošu nonāk ūdenstilpēs, kur tās barības meklējumos norij putni un saindējas (jo pīlēm ir ļoti jutīgs kuņģis). Arī starptautiskā vispasaules medniekus vienojošā organizācija FACE ir atzinusi, ka putnu saindēšana ar svinu ir lieku upuru radīšana medībās un nav saprātīga resursu izmantošana, tas ir, ilgtspējīgām medībām,” atzina ornitologs.

Dabas aizsardzības pārvaldē noskaidrots, ka aizliegums lietot svinu saturošus šāviņus ūdensputnu medībās noteikts lielākajā daļā ūdenstilpju, kas atrodas īpaši aizsargājamās dabas teritorijās (skatīt interneta vietnē www.daba.gov.lv sadaļā “ĪADT”). Šāds liegums, piemēram, ir noteikts Babītes, Engures, Lubāna ezerā, Sedas purva dīķos, Dziļezerā un Riebezerā, Salacā posmā no Mazsalacas līdz Salacgrīvai, Ogres upes posmā, kas atrodas dabas parkā “Ogres ieleja”, Rāznas nacionālā parka dabas liegumā, Papes ezera dabas parka “Pape” dabas lieguma zonā, kā arī Burtnieku ezera pļavu dabas lieguma zonās.

Par to, kādas ūdensputnu sugas Latvijā drīkst medīt, informācija skatāma AS “Lauku Avīze” izdotā žurnālā “Medības” pirmajā – augusta – numurā.

 

Avots:“Latvijas Avīze” (09.08.2012)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *