Ziemeļamerikā koksnes šķeldu cenas 2.ceturksnī turpināja pazeminājās

Skujkoku koksnes šķeldu cenas vairākos Ziemeļamerikas reģionos 2.ceturksnī pazeminājās, salīdzinot ar vidējo cenu līmeni gada 1.ceturksnī. Visstraujākais cenu kritums bija vērojams ASV ziemeļrietumu daļā un Kanādas austrumu daļā. Tai pašā laikā ASV dienvidu daļā, valsts ziemeļaustrumu daļā, un Kanādas dienvidrietumu provincēs Britu Kolumbijā un Albertā, saskaņā ar „Wood Resources International” veidotā ceturkšņa pārskata informāciju, šķeldu cenas saglabājās nemainīgas vai nedaudz paaugstinājās.

Koksnes šķiedru uzkrājumi noliktavās, liela zāģskaidu un papīrmalkas pieejamība tirgū, kā arī vairāku celulozes rūpnīcu īslaicīga slēgšana uz to apkopes laiku ir galvenie faktori, kuru ietekmē koksnes šķeldu cenas ASV ziemeļrietumos 2.ceturksnī samazinājās par gandrīz 7%.

Veiksmīgi funkcionējoša tirgus paraugs, kur koksnes biomasas piedāvājums un pieprasījums efektīvi balansē neskatoties uz sausuma periodiem, savvaļas ugunsgrēkiem un periodiskiem plūdiem, ir ASV dienvidu reģions, kur ļoti stabilas šķeldu cenas (lai arī šobrīd zemākās visā Ziemeļamerikā) saglabājušās jau gandrīz divu gadu garumā.

Kanādas provincē Britu Kolumbijā koksnes šķeldu cenas pēdējo sešu mēnešu laikā pazeminājušās kopumā par 16%, kas pēdējo divu ceturkšņu laikā ir otrais lielākais cenu kritums Ziemeļamerikā uzreiz pēc cenu lejupslīdes blakus esošajā provincē Albertā. Celulozes rūpnīcu īslaicīgās slēgšanas dēļ samazinoties pieprasījumam pēc koksnes šķiedras un  straujā tirgus celulozes cenu krituma rezultātā tirgū bija vērojams otrs lielākais šķeldu cenu samazinājums kopš 2008.gada, teikts „North American Wood Fiber Review” ziņojumā. Austrumu Ontārio un Kvebekā (Kanādas austrumu daļā) skujkoku koksnes šķeldu cenas šā gada otrajā ceturksnī gada griezumā pazeminājās par aptuveni 10%, taču tās joprojām ir augstākās visā Ziemeļamerikā.

 

Avots:www.fordaq.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *