Krasnojarskas novadā veicinās kokogļu un koksnes brikešu ražošanu

Krasnojarskas novada mežrūpnieku apvienība izstrādājusi reģionālo nozares attīstības programmu, saskaņā ar kuru jau tuvākajā laikā novadā paredzēts uzcelt vairākas kokogļu un kurināmo koksnes brikešu ražošanas rūpnīcas.

Jaunās ražotnes kļūs par demonstrējumu objektiem, kas vienlaikus nodrošinās arī valsts uzņēmuma „Krasnojarskoe upravlenie lesami” ekonomiskā un sociālā stāvokļa uzlabošanos, skaidro mežrūpnieku apvienības viceprezidents Aleksandrs Zabeļins. Pēc viņa teiktā, līdz ar jaunu biokurināmā ražošanas jaudu ieviešanu tiks radīti nosacījumi ekonomiski izdevīgai cirsmu sakopšanai un ciršanas atlieku utilizācijai. Tādējādi tiks sekmēta arī meža sanitārā stāvokļa uzlabošanās, samazināti meža ugunsgrēku izcelšanās riski un uzlabots vispārējais novada mežu ekoloģiskais stāvoklis.

Jaunās programmas īstenošanai finansējumu plānots piesaistīt no  Krasnojarskas novada budžeta, programmas „Mežsaimniecības attīstība Krasnojarskas novadā” ietvaros.

Krievijas vidienē koksnes atlieku pārstrāde šobrīd aktīvi attīstās – šeit darbojas tādi lielie kokapstrādes un kurināmo koksnes granulu ražošanas uzņēmumi kā DOK „Enisey” un ZAO „Novoeniseysky LXK”. Saistībā ar jaunu koksnes atlieku pārstrādes tehnoloģiju ieviešanu, paralēli attīstās arī citas iniciatīvas – novada teritorijā parādījušies pirmie koksnes brikešu ražošanas uzņēmumi, kas gatavo produkciju realizē vietējā – reģionālajā tirgū. Taču masveida iesaistīšanās šajā biznesa jomā vēl netiek novērota. Aktīvāku darbošanos šajā virzienā kavē ģeogrāfiskais aspekts – lielais attālums līdz ražojamās produkcijas galvenajiem realizācijas tirgiem ārpus Krievijas robežām.

 

Avots:http://infobio.ru/news/1597.html

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *