Nacionālā attīstības plāna 2014.-2020.gadam vadmotīvs – “Ekonomikas izrāviens”

Šodien sākas mēnesi ilga sabiedriskā apspriešana par vakar valdībā apstiprināto Nacionālā attīstības plāna (NAP) 2014.-2020.gadam sākotnējo redakciju.

NAP vadmotīvs ir “Ekonomikas izrāviens”, kuram pakārtotas trīs prioritātes – “Tautas saimniecības izaugsme”, “Cilvēka drošumspēja” un “Izaugsmi atbalstošas teritorijas”. Galvenais uzsvars nākamo septiņu gadu laikā tiek likts uz atbalstu eksportspējīgiem un augstražīgiem uzņēmumiem gan ražošanas, gan pakalpojumu jomā, tādējādi radot pamatus un pietiekamus ienākumus arī pārējo jomu attīstībai.  Liela uzmanība plānā ir pievērsta cilvēku kompetenču attīstībai, dodot iespēju kāpināt katra personīgo konkurētspēju darba tirgū, kā arī ieguldījumiem zinātnē un pētniecībā. Reģionu attīstībā galvenais fokuss ir uz vietējās uzņēmējdarbības atbalstu, kā arī infrastruktūras attīstību pakalpojumu pieejamībai. Katrai no šīm prioritātēm izvirzīti rīcības virzieni, kā arī uzdevumi mērķu sasniegšanai. NAP tautsaimniecības izaugsmes rīcības virzieni ir augstražīga un eksportspējīga ražošana un starptautiski konkurētspējīgi pakalpojumi, izcila uzņēmējdarbības vide, attīstīta pētniecība un inovācijas, energoefektivitāte un enerģijas ražošana.

Sabiedriskās apspriešanās laikā ikvienam iedzīvotājam ir iespēja plānu komentēt, kā arī iesniegt priekšlikumus. Pārresoru koordinācijas centrs gaidīs konkrētas idejas, kuri rīcības virzieni vai uzdevumi būs svītrojami, lai varētu vēl mērķtiecīgāk koncentrēties uz noteiktu jautājumu loku, kas Latvijas attīstībai šobrīd ir visbūtiskākie. Paralēli plāna apspriešanai e-vidē notiks arī klātienes diskusijas visos Latvijas reģionos, lai iedzīvotājiem, akadēmiķiem, uzņēmējiem, pašvaldību pārstāvjiem būtu iespējams klātienē paust savu viedokli par dokumentu un diskutēt ar tās veidotājiem par uzlabojumiem.

Komentārus un priekšlikumus ikviens iedzīvotājs un nevalstiskā organizācija aicināti iesniegt līdz šā gada 15.septembrim, izmantojot saiti uz tiešsaistes forumu “http://www.nap.lv/kā-es-varu-palīdzēt”.

 

Avots:www.delfi.lv

Lasīt vairāk:www.mk.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *