Aicina uz Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta 15 gadu jubilejas pasākumu

Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta atbalsta biedrība sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi š.g. 23.augustā aicina uz Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta 15 gadu pastāvēšanai veltītu aktīvās atpūtas pēcpusdienu.

Pasākuma laikā interesenti aicināti ar velosipēdu, nūjojot vai vienkārši pastaigājoties veikt 6 km garo, šovasar izveidotā marķētā velomaršruta „Salacgrīva – Vitrupe” posmu līdz viesu namam „Kosīši”. Tā laikā interesentiem būs iespēja līdzdarboties sešās maršrutā izvietotajās „Zaļajās darbnīcās”, izzinot un tuvāk iepazīstot dažādus ikdienišķus dabas procesus un ceļojumu laikā sastopamās dabas vērtības.

Pulcēšanās plkst. 16:00 pie vecā „spīķera”, Salacgrīvā, Rīgas ielā 10a, līdzi ņemot savu velosipēdu vai nūjas. Pieteikšanās pa tālruni 26126875.

Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāts ir vienīgā šāda veida īpaši aizsargājamā dabas teritorija Latvijā, kas izveidota, lai nodrošinātu starptautiski nozīmīgu dabas un ainavisko vērtību, ekosistēmu, sugu un ģenētiskās daudzveidības saglabāšanu. Jau rezervāta dibināšanas – 1997.gadā – šī teritorija atzīta par starptautiskas nozīmes aizsargājamu dabas teritoriju UNESCO programmas „Cilvēks un biosfēra” ietvaros. Kopumā rezervāta teritorija aizņem 6 % no Latvijas platības un tajā ietilpst arī Salacas ielejas dabas parks, 16 dabas liegumi, 3 dabas liegumu zonas (Ziemeļu purvi, Augstroze un Vidusburtnieks, kas ir putniem nozīmīga teritorijas, iekļautas starptautiskas nozīmes mitrāju sarakstā, ir Natura 2000 teritorijas), 4 dendroloģiski stādījumi un 25 ģeoloģiski un ģeomorfoloģiski dabas pieminekļi.

 

Avots:www.daba.gov.lv

www.latvia.travel.lv

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *