Kā atrast skolēna istabai piemērotāko interjera dizaina risinājumu?

Sakārtota un mācībām atbilstoša darba vide mājās ir  viens no priekšnosacījumiem, lai skolēns spētu gan sekmīgi mācīties, gan labi atpūsties. Tāpēc vasaras nogalē ir raksturīgi, ka vecāki kopā ar savām atvasēm nāk uz K- rauta veikalu, lai rastu risinājumu skolēna istabas remontam vai labiekārtošanai, liecina veikalu tīkla K- rauta interjera dizaina konsultantes Polinas Beļajevas vērojumi. Izvērtējot iespējas, klienti izvēlas – veikt pilnīgu istabas remontu, vai tajā iekļaut tikai dažus akcentus, uzlabot apgaismojumu, iegādāties skolēnam savu galdu un krēslu.

Klientu gaumes un prasības ir dažādas. Ja runa ir par bērna, jaunāko klašu skolēna istabas iekārtošanu, vecāku vēlmes kopīgajam istabas stilam var iedalīt divās grupās – vieni iztēlojas sava bērna istabu, kurā dominē pasaku un multfilmu varoņi, mākonīši un puķītes. Otra vecāku grupa cenšas izveidot ieturētāku dizainu ar moderniem interjera elementiem.

Ikdienas darbā K- rauta interjera dizaina konsultante secinājusi, ka liela daļa dzīvo standarta lieluma dzīvokļos un visbiežāk ir grūti atvēlēt atsevišķu istabu bērnam,  īpaši, ja ģimenē aug vairākas atvases. Interesantu risinājumu var izdomāt, ja vienā istabā jādzīvo, piemēram, diviem bērniem – istabu var tematiski nodalīt, veidojot dažādus savstarpēji saskanīgus krāsu salikumus sienu krāsojumā vai tapešu izvēlē. Polina Beļajeva iesaka nebaidīties bērna istabā izmantot arī košas krāsas, kas netraucējot viņiem atpūsties. Daudziem patīk sev apkārt redzēt spilgtas krāsas, zīmējumus. Vienai sienai var izvēlēties arī fototapeti, bet savas perspektīvas dēļ tā labāk izskatīsies lielākā istabā. Ja nav iespēja atkāpties un paskatīties uz izvēlēto attēlu, fotogrāfiju no attāluma, būs grūti uztvert redzamo. Ir tādas fototapetes, kuras var uzklāt vienas sienas centrā, piemēram, kā pasaules karti, pilsētu naktī u.c. Sienu rotāšanai noder arī dažādas speciālās uzlīmes. Var pirkt krāsojamās tapetes un kopīgi ar bērnu izdomāt kādu radošu risinājumu. Grīdai skolēna istabā visbiežāk izvēlas ieklāt laminātu.

Iegādājoties mēbeles, noteikti vajadzētu izvērtēt telpas lielumu un saprast, kas vēl bez nepieciešamā minimuma ir vajadzīgs. Nepieciešamākās mēbeles ir gulta, skapis, rakstāmgalds mācībām, pārējo var pieplānot pēc vajadzības un vēlmēm. Ja, uzsākot skolas gaitas, tiek plānots iegādāties jaunas mēbeles, vajadzētu izvēlēties mēbeles, kuras stilistiski un funkcionāli paredzētas skolas vecuma bērniem līdz pusaudžu vecumam. Šo mēbeļu ražotāji ir paredzējuši, kādas ir mēbeļu funkcionālās vajadzības, paredzējuši grāmatu lielumu un grāmatu slodzi, tādēļ mēbeles būs izturīgākas un kalpos ilgāk. Lai izvēlēto mēbeļu virsma būtu atbilstoša, jāņem vērā daudzi faktori – telpas stilistiskais noformējums, plānotie līdzekļi, hobiji un citas nianses. Tomēr pamatā jāizvēlas viegli kopjamas virsmas, jo skolēna lielākā dienas daļa ir veltīta mācībām, nevis mēbeļu uzkopšanai. Lielākoties izvēlas vai nu krāsotas, vai laminētas un koka mēbeles. Runājot precīzāk par toņu izvēli – šis istabas izveides posms ir visindividuālākais. Krāsu ietekme uz bērnu ir atkarīga no viņa temperamenta un paša gaumes. Ja dienasgaismas daudzums telpā ir pietiekams, kā arī ir padomāts par attiecīgu mākslīgo apgaismojumu, krāsu var izvēlēties gandrīz jebkuru, pie tam ļoti svarīgi šai procesā iesaistīt pašu bērnu, jo tieši viņš būs tas, kuram šai telpā būs jāuzturas. Sabiedriskiem un aktīviem bērniem, kuriem grūtāk koncentrēties darbam, piemērotāki būtu vēsie pamattoņi (zils, zaļš, zili violets), kuri nomierinātu un paaugstinātu koncentrēšanās spējas. Savukārt pasīvākiem bērniem derētu košākas un aktīvākas krāsas, kas “sapurinātu” darbam un radītu interesi. Jāatceras arī, ka skolēnam ik pa laikam viņa istabā ir nepieciešamas pārmaiņas – mēbeļu izvietojums, jaunas tapetes, cits grīdas segums utt.

 

Avots: Veikalu tīkls K-rauta

http://imebeles.lv/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *