Narvas elektrostacijā nolemts apturēt šķeldu izmantošanu enerģijas ražošanā

“Turpmāk Narvas elektrostacijās kā kurināmais tiks izmantots tika degslāneklis,” stāsta Igaunijas enerģētikas kompānijas „Eesti Energia” valdes loceklis Raine Pajo. Šāds lēmums pieņemts, lai kompānija izvairītos no iespējamiem zaudējumiem, kas varētu rasties līdz ar Igaunijas valdības ierosināto grozījumu Elektroenerģijas tirgus likumā spēkā stāšanos ar atpakaļejošu datumu no 2012.gada 1.janvāra un piešķiramo subsīdiju samazināšanu zaļās elektroenerģijas ražotājiem.

Kombinēta degslānekļa un koksnes šķeldu izmantošana elektroenerģijas un siltuma ražošanā ir lētākais variants atjaunojamās enerģijas ražošanā, jo tas prasa mazākas subsīdijas, skaidro Raine Pajo, tāpēc šāds valdības lēmums, līdz ar ko tiks ierobežota atjaunojamās enerģijas ražošana, nav saprotams. Kombinētai degslānekļa un šķeldu kurināšanai ir arī ievērojami mazāka ietekme uz vidi – līdz ar šķeldu izmantošanas uzsākšanu vienā no Narvas kompleksa elektrostacijām „Balti Power Plant”, degslānekļa patēriņš samazinājās par aptuveni 400 000 tonnu, savukārt kaitīgo izmešu daudzums – par aptuveni 180 000 tonnu, uzsvērts vienā no „Eesti Energia” jaunākajām preses relīzēm.

Bijušais Igaunijas vides ministrs Jaanus Tamkivi skaidro, ka zaļās enerģijas ražošanas pārtraukšana Narvas elektrostacijā varētu negatīvi atsaukties uz privāto mežu sektoru, tā kā aptuveni 70% no Narvas elektrostacijā patērētā koksnes kurināmā līdz šim nodrošināja privāto mežu īpašnieki un atlikušos 30% – valsts mežu apsaimniekošanas centrs.

„Narva Power Plants” ir energostaciju komplekss Narvā, kur 2007.gadā tika saražoti aptuveni 95% no visa elektroenerģijas daudzuma Igaunijā.

 

Lasīt vairāk:www.eunp.lza.lv

www.news.err.ee

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *