Baltkrievijā plāno izveidot jaunu demonstrāciju mežu “Baltijas ainavas”

2012.gadā no 14.-19. jūlijam tika organizēts brauciens uz topošajām demonstrāciju meža teritorijām pie Navahrudakas (Baltkrievija), kura mērķis bija atbalstīt Baltkrievijas kolēģus, daloties ar pieredzi modeļu meža veidošanā. Brauciens tika organizēts „Baltijas ainavas” projekta ietvaros. Šo projektu vada Zviedrijas lauksaimniecības zinātņu universitāte un finansē Baltijas jūras reģiona programma. Viens no projekta mērķiem ir izveidot piecus jaunus un nostiprināt divus jau esošus modeļu mežus apkārt Baltijas jūrai. Jāatzīmē, kā jaunais modeļu mežs iekļauj ne tikai meža platības, bet arī blakus esošus ūdeņus un lauksaimniecības teritorijas. Lai uzsvērtu šo saikni un ainavas pieeju, teritorija ieguva vienotu nosaukumu – Baltijas ainavas.

Baltkrievijas mežs aizņems 85 000ha teritorijas platības, t.sk. Nemanās upes palieni un divu reģionu lauksaimniecības zemes – Navahrudakas un Kareličas. Baltkrievijas kolēģi uzskata, ka tās palīdzēs atrisināt trīs pamat uzdevumus:

  1. Integrētas plānošanas pamatu izveide ainavu līmenī;
  2. Ekoloģiska tūrisma attīstība ar minimizētu dabas vērtību zaudējuma risku;
  3. Veikt meliorācijas novērtēšanu un izveidot sausu mežu un Nemanās upes pļāvu apsekošanu.

Baltkrievijā „Baltijas ainavas” projektam ir trīs pamat partneri: Navahrudakas mežsaimniecība, Baltkrievijas Valsts tehniska universitāte un meža iekārtošanas uzņēmums „Belgosles” Minskā, kā arī vietējie iedzīvotāji ir pozitīvi noskaņoti par šīs idejas realizēšanu.

 

Avots: www.wood.ru

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *