Lauku atbalsta dienestā sāktas pamatīgas rotācijas

Lauku atbalsta dienestā (LAD) sāktas un tuvākajā laikā turpināsies rotācijas, kas aptver gan amatpersonu darba uzdevumu maiņu, gan Eiropas Savienības fondu finansējumam iesniegto projektu vērtēšanas kārtību, ziņoja Latvijas Televīzijas raidījums de facto. Pārmaiņas tiekot definētas kā preventīvas darbības, lai izslēgtu potenciālu korupciju vai blēdības atbalsta maksājumu saņemšanā. Vasaras vidū LAD notika vadošo amatpersonu sanāksme ar zemkopības ministres dalību, un šajā sanāksmē likti akcenti iespējamas korupcijas un krāpšanas novēršanai. Sekas ir tādas, ka LAD sāktas rotācijas. Aizvadītajā nedēļā ar pienākumiem apmainījušies divi dienesta direktores vietnieki un tāpat notikšot arī reģionos, informēja raidījums.

Tā kā šī perioda fondu nauda iet uz beigām un cīņa par līdzekļiem kļuvusi sīvāka, nolemts veikt arī projektu vērtēšanas rotāciju. Tas ir – Zemgalē iesniegtos projektus vērtētu, piemēram, Vidzemē, lai izslēgtu to, ka projektu vērtēšanā nozīmi ieņem jau iepriekšēja ilgstoša pazīšanās.

Atsevišķās LAD reģionu pārvaldēs pārmaiņas esot uzņemtas ar vāji slēptu sašutumu. Publiski par tām līdz šim paziņots nebija. Un tikpat neskaidri esot patiesie iemesli, kas izsaukuši šādas pārmaiņas. Viena no versijām ir, ka viens otrs LAD darbinieks palīdzējis rakstīt projektus Eiropas naudas kārotājiem, un pēc tam piedalījies to vērtēšanā. Pie rokas gan neviens nav pieķerts, informēja de facto.

 

Avots: www.db.lv

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *