Jauns, funkcionāls malkas produkts – malkas kokteilis

Kvēpu neitrālas malkas ražošanas uzņēmums SIA „Klētnieks enerģija” mēģina sasniegt lielāku siltumatdevi un mazāk kaitīgo dūmu daudzumu, kas kaitē dūmvadiem un apkures sistēmām, komplektējot trīs koku sugas – bērzu, priedi un alksni. Ir zināms kā bērza un priedes koksnē ir lielāks oglekļa daudzums, kas nodrošina lielāku siltumatdevi, bet alksnim piemīt dūmvadu tīrīšanas efekts -t.s. sausais dūms, kas neitralizē priedes un bērza kvēpus. „Noslēpums ir pareizā malkas sagatavošanā un apstrādē”, uzsver Guntis Jurāns, uzņēmuma īpašnieks.

Latvijā ir daudz malkas piegādāju un cenas samērā zemas, kā arī uzņēmēji paradās un izgaist. „Ar laiku realizēt vienkāršu malku kļuva neinteresanti un ar to nevar sasniegt ievērojamu peļņu. Tad arī radās ideja atšķirties – pārdot nevis malku, bet gatavu risinājumu”, atzīmē Guntis. Uzņēmumam ir „zila okeāna” marketinga stratēģija, t.i. radi jaunu produktu (okeānu) un padari konkurenci par mazsvarīgu. Uzņēmums 50l tilpumu kartona kārbā fasēto produkciju pozicionē kā premium līmeņa kurināmo brīvdienām vai svētku reizēm, nevis ikdienai. Tā nav vienkārša malka, bet videi draudzīgs produkts – iepakojums ir no otrreizējas pārstrādes kartona, ko arī var sadedzināt. Kā arī padomāts par klientu, malkas kastē ir iekurs, lai nevajadzētu meklēt, ar ko aizdedzināt.

Ja veiksies, tad SIA „Klētnieks enerģija” vadība plāno paplašināt ražošanu un sadarboties ar citiem malkas ražotājiem, kā arī radīt jaunus produktus. Šosezon paredzēts uzsākt tirdzniecību Latvijā un pēc gada – eksportēt.  Uz doto brīdi pievilcīgākās valstīs ir Vācija, Dānija, Zviedrija, arī Slovākija un Čehija. Īpašnieks apzinās, kā tas ir sezonas produkts un jau ir idejas – pa vasaru realizē parasto malku un ziemā kvēpu neitrālo malku. Arī lai attīstītu uzņēmumu Guntis iestājās Nordea biznesa skolā un piedalās Eksporta akadēmijā.

 

Avots: avīze „Dienas Bizness”

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *