Latvijas mežzinātnes dienas Vidzemē notiksies 13. un 14.septembrī

Latvijas Valsts mežzinātnes institūts “Silava” sadarbībā ar Meža pētīšanas staciju un akciju sabiedrību “Latvijas valsts meži” š.g. 13. un 14. septembrī turpina meža nozares interesentu iepazīstināšanu ar mežzinātnes veikumu un iegūtajām zināšanām. Šoreiz zinātniskās izpētes mežu Kalsnavas un Mežoles mežu novados, kā arī Gulbenes apkārtnes mežos un Strenču kokaudzētavā.

Mežzinātnes dienas iecerētas kā aktīvi meža semināri par aktuālajiem mežzinātnes pētījumiem. Pirmajā semināra dienā plānots Vesetnieku meža ekoloģiskā stacionāra apmeklējums, kurā LVMI Silava vadošo pētnieku Dr.hab. Pētera Zālīša un Dr. Dagnijas Lazdiņas, kā arī pētnieces Dr. Zanes Lībietes-Zālītes vadībā dalībniekiem būs iespēja atsvaidzināt zināšanas un pamatpatiesības par meža un vides faktoru ietekmi un attiecībām, iepazīties ar aktuālajiem pētījumiem mežsaimnieciskās darbības ietekmes uz vidi novērtēšanā, kā arī diskutēt pat egļu audzēšanas problemātiku Latvijā. Pēc pusdienu pauzes ar vēsturiskajiem un aktuālajiem pētījumiem meža selekcijā, meža aizsardzībā un meža darbu mašinizācijas ietekmes vērtēšanā iepazīstinās LVMI Silava vadošie pētnieki Dr. Imants Baumanis un Dr. Tālis Gaitnieks, pētnieki Arnis Gailis un Valentīns Lazdāns.

Otrajā semināra dienā plānots brauciens uz Gulbenes apkārtnes mežiem, kur profesionālajiem mežkopjiem pazīstamajos 1990. gadā ierīkotajos bērzu mežu audzēšanas eksperimentos būs iespēja diskutēt par pavisam jaunām meža audzēšanas atziņām un risinājumiem mežaudzēs, kuras cēlušās no intensīvi izretinātām jaunaudzēm. Semināra diena turpināsies Mežoles mežu novadā, kur pētnieku Jāna Doņa un Arņa Gaiļa vadībā būs iespēja iepazīties ar jaunākajiem eksperimentu rezultātiem nekailciršu mežsaimniecībā un ozolu mežu audzēšanā. Semināra diena noslēgsies Strenču kokaudzētavā, kura izsenis pazīstama kā inovatīva un mežzinātnes jaunākās atziņas atbalstoša.

 

Avots: www.silava.lv

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *