Saskaņā ar jaunākajiem meža nozares datiem pārraksta eksporta rekordus

Apaļkoksnes eksporta kritums nav bijis šķērslis meža nozares eksporta kāpumam šogad par 38 milj. Ls jeb 6,6% salīdzinājumā ar analogu laiku pērn. To rāda Zemkopības ministrijas Meža resursu departamenta apkopojums pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem. Eksporta ienākumu ziņā nozare par nepilniem 120 milj. Ls ir pārspējusi pat 2007. rekordgada skaitli: teju 500 milj. Ls. Pieaudzis arī eksporta pārsvars pār importu. Šogad tas ir vairāk nekā 453 milj. Ls, pērn – 429 milj. Ls apmērā, bet 2007. gadā tas bija tikai teju 250 milj. Ls.

Turpat vai visas koksnes izstrādājumu jomas ir spējušas palielināt eksporta ieņēmumus, izņemot koka būvkonstrukcijas un finiera ražošanu, kuras uzrāda kritumu. Šā gada I pusgadā meža nozares eksports 615 milj. Ls vairāk nekā divas reizes pārsniedzis 2009. gada I pusgada eksporta ieņēmumus.

«Šā gada pirmā pusgada meža nozares eksporta dati ļauj prognozēt labus kopējos 2012. gada eksporta rādītājus,» secina Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss. Viņaprāt, šā gada pirmajos sešos mēnešos ir īstenojies iespējami labākais situācijas attīstības scenārijs, bet viņš nesteidzas pusgada rādītājus reizināt ar divi, lai prognozētu kopējos 2012. gada rezultātus. II pusgada eksporta rādītāji varētu vairs nepieaugt tik ļoti kā I pusgadā, tomēr šobrīd prognozes izdarīt esot vēl pārgari. «Kā jau tika prognozēts, neapstrādātās apaļkoksnes eksporta apjomi samazinās, savukārt tālākpārstrādes produktu eksports audzis gan fiziskos, gan naudas apjomos,» tā K. Klauss. Viņš arī norāda uz pozitīvām pārmaiņām dedzināmās koksnes eksportā, kur vairāk nekā uz pusi sarucis apaļkoku malkas eksports, taču pieaudzis kokskaidu granulu eksports. «Pērn kokskaidu granulu ražošanā ienākušos jaudu artavu jau var redzēt šā gada pirmā pusgada eksporta ienākumos,» secina K. Klauss.

 

Avots: www.db.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *