Ugungrēku tipiskākos rašanās iemeslus pasaulē skaidro zinātnieki

Šovasar ASV, Kanādā un daudzās citās Eiropas valstīs notika stipri ugunsgrēki. Amerikas rietumos, kur ugunsgrēki vasaras beigās ir normāla parādība, zinātnieki uzskata, ka šo dabas stihiju pastiprināja silta ziema ar minimāliem nokrišņiem. Pēdējo trīs mēnešu laikā Kalifornijā tika iznīcināti vairāk kā 200 tūkts.ha meža, bet ja salīdzinot, uz 2011.gada augustu vidu uguns izpostīja ap 30 tūkt.ha meža platības. Rezultātā vairums zinātnieku atgriezās pie diskusijas par klimatisko ietekmi, kas palielina ugunsgrēku skaits, bet daži apgalvo, kā tā atspoguļošas globālai sasilšanai.

Viens no ugunsgrēku izplatīšanas iemesliem Eiropā ir vēsturisks faktors. Bosnijā un Hercegovinā, kur 1992.-1995.gadam bija frontu līnija, nevar uzsākt meža dzēšanu sprāgstošo šāviņu dēļ. Savukārt Grieķijā ugunsgrēki ir cilvēku radītie, kas pauž savu protestu par stingras ekonomikas režīma ieviešanu un 2012.gadā uzsākta izmeklēšana un vainīgo meklēšana. Spānijā, zinātnieki uzskata, ka ganāmpulka samazināšanas dēļ, ganību lauki saka aizaugt, kas arī kļuva par ideālo iekuru.

Britu zinātnieki uzskata, ka ugunsgrēku pieaugums ir cilvēku faktora dēļ. Saskaņā ar Britu Iekšlietu ministrijas sniegtam ziņām, vairāk par pusi aizturēto ugunsgrēku izraisītāju ir līdz 18 gadu vecuma, kur 80% gaidījumu skaidro savu rīcību ar banālo vandalismu, garlaicību un vēlmi pēc asam izjutām.

 

Avots: www.lesonline.ru

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *