Izdota akadēmiķa Arvīda Kalniņa dzīvesstāsts grāmatā “Zaļais patvērums”

Milda Pormale šogad ir izdevusi grāmatu „Zaļais patvērums. Akadēmiķa Arvīda Kalniņa dzīvesstāsts”, kas ir Latvijas koksnes ķīmijas pamatlicējs. Dzīves laikā A.Kalniņš interesējās par mežkopību un mazsaimniecību, koksnes mehānisko apstrādi un aizsardzību, mežķīmiju un koksnes ķīmiju, koksnes un tās atkritumu izmantošanu. Studēja Rīgas Politehniskā institūtā Ķīmijas fakultātē un ir Latvijas Universitātes Lauksaimniecības fakultātes zinātņu doktors tēmā: “Latvijas priedes (Pinus silvestris L) tehniskās īpašības”.

Viņa pirmais izgudrojums bija “Sveķu pārstrādes aparāts” (pagaidu apliecība Nr. 2775P, 1921.g. 22.aprīlī ). Ir saņēmis dažādu jomu PSRS autorapliecības: koksnes plastifikācija, plātnes, plastiķi; koksnes ekstraktvielas un atsveķošana; medicīnas preparāti; koksnes aizsardzība (konservēšana); koksnes un tās atkritumu izmantošana.

Dzīves laikā sarakstīja un izdeva vairāk par 300 zinātnisku un ap 500 populārzinātnisku publikāciju.

Visu šo informāciju un viņa dzīves gaitas ir smalki aprakstītas M.Pormales grāmatā. Grāmata jau ir saņēmusi vairāku akadēmiķu un doktoru pozitīvās atsauksmes. Ka arī Koksnes Ķīmijas institūtā ir Arvīda Kalniņa piemiņas telpa, kur regulāri notiek Arvīda Kalniņa piemiņas lasījumi.

 

Avots: Informācija sagatavota pēc izdevniecības “Divpadsmit”

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *