Kanādas zāģmateriālu ražotāju finansu rādītāji uzlabojās un turpinās palielināties

Uzņēmumi „West Fraser Timber Co.” un „Western Forest Products Inc.” ir vadošie Kanādas zāģmateriālu ražotāji, kopš 2006.gada uzņēmumiem tikai palielinās ienākumus apjoms no uzņēmējdarbības veikšanas. „West Fraser Timber Co.” tika nodibināt 1955.gadā, triju brāļu veidota maza kokapstrādes ražotne, kas laika gaitā palielinājās un saka specializēties skujkoku, kokskaidu, finiera, kartona un citu celulozes un kokmateriālu ražošanā. Lielāka daļa Ziemeļamerikā izmanto šā uzņēmuma skujkoku zāģmateriālus māju būvniecībai.

Bet „Western Forest Products Inc.” lielākoties izstrādā Kanādas mežus Britu Kolumbijas piekrastu daļā un tā peļņa šogad palielinājās par 52% un uz 2013.gadu to plānots divkāršot šos rādītājus. Līdz šī gada maijam Britu Kolumbijā zāģmateriālu ražotnes strādāja ar 86% lielu jaudu, bet pērn analoģiskajā periodā ar 82%. Pēdējo 15.mēnešu laikā lielākais zāģmateriālu kāpums bija š.g. augustā pēc Čikāgas tirdzniecības biržas sniegtās informācijas.

Nozare atgūstās no zaudējumiem. Daži uzņēmumi saņem pasūtījumus no Ķīnas, lai tie eksportētu Kanādas zāģmateriālus, bet diemžēl arī Āzijas ekonomiskā situācija ir samazinājusies. PēcMMeža ekonomikas konsultantu uzskatiem izriet, ka Rietumu Kanādas uzņēmumiem 2012.gadā būs iespēja nopelnīt vairāk nekā pirms ekonomiskās lejupslīdes un nākamo gadu vēl labāk.

Ap 36% Britu Kolumbijas augstvērtīgas skujkoku koksnes tika eksportēts uz ASV, mazliet zemākas kvalitātes uz Ķīnu – apaļkoki, kas tika sabojāti ar kalna priedes vaboli (mountain pine beetle). Š.g. 2.ceturksnī uz Ķīnu tika eksportēti ap 2,8 milj.m3 Kanādas skujkoku.

„Canfor”, kas ir Ziemeļamerikas otrais lielākais zāģmateriālu ražotājs, šogad zaudējumi mērāmi ap 14 milj. ASV dolāru (7,8 milj.LVL), kam 50% no uzņēmuma pieder papīra fabrikai „Canfor Pulp Products Inc.”, jo pieprasījums un cenas pēc izejmateriāliem celulozes ražošanai samazinājās. Pēc analītiķu veiktiem pētījumiem, plānots 2013.gadā sasniegs 72,7 milj. ASV dolāru (ap 40,9 milj.LVL) peļņu.

 

Avots: www.business.financialpost.com

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *