Piesārņojums un ūdens līmeņa palielināšanās apdraud Baikāla ezers

Pasaules dabas fonds (WWF) izteica velmi slēgt Baikālas celulozes-papīra rūpnīcu (BCPR) līdz 2012.gada beigām, bet 16.augustā mērķprogramma „Baikāla ezera aizsardzība un sociāli-ekonomiska Baikālu dabas teritorijas attīstība uz 2012.-2020.gadam” palīdzēs atrisināt uzkrāto atkritumu un sociālo problēmu Irkutskas reģionā.

Krievijas valdība ir uzņēmusies atbildību UNESCO priekšā atrisināt BCPR atkritumu problēmu Baikālas ezerā līdz šī gada beigām. Ja tās netiks izpildīts ezers saņems „Pasaules mantojums ir apdraudēts” statusu. Rūpnīca nespēj ievērot ekoloģiskās normas un Krievijas dabas uzraugiem nedrīkstēja atļaut to darbības pagarināšanu, ņemot vērā kā rūpnīca cieš zaudējumus.

Kā arī Pasaules dabas fonds ir pacēluši jautājumu par hidroelektrostacijas ūdens līmeņa ietekmi Baikālas ezerā. Šeit tiek minēts Angaras -Jeņisejas kaskādes HES, kas uz doto brīdi iekļauj sevī sešus HES. Jau 1956.gadā, kad uzcēla pirmo Irkutskas HES, ūdens līmenis ezerā pacēlās par 1m, krasti tika izskaloti un daudzu zivju populācija gāja bojā, kā arī tika ietekmēts dzelzceļš un auto ceļi, kurus nācās pārcelt. Uz doto brīdi tiek būvēts Bogučanskas HES, kaut dabas ietekmes novērtējums līdz šīm netika veikt, zemāk pa straumi plāno uzcelt Motiginskas HES un šajā gadā uz Selengas upes, kas ir galvenā Baikāla ezera pieteka, plāno uzcelt HES „Šuren” Mongolijas teritorijā sadarbībā ar Kuveitas fonda un Pasaules Bankas palīdzību.

 

Avots: www.wood.ru

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *