“Liepājas enerģija” paraksta līgumu par jaunas šķeldu katlumājas būvniecību

SIA „Liepājas enerģija” vadība 31. augustā parakstīja līgumu ar AS „UPB” par jaunas  katlumājas būvniecību un līgumu ar AS „Swedbank” par  stacijas būvniecības finansēšanu. Jaunajā katlumājā siltumenerģijas ražošanai izmantos vietējo kurināmo – šķeldu un tās jauda būs 30 MW. Šis projekts ir daļa no ES Kohēzijas fonda projekta „Siltumavota rekonstrukciju Kaiju ielā 33, Liepājā” un tā kopējās attiecināmās izmaksas ir  ~ 8,1  miljons latu no kuriem 50% ir ES līdzfinansējums. Jaunais siltuma avots ekspluatācijā jānodod  2013. gada oktobrī.

Jauna siltuma avota būvniecība ir kārtējais plānotais solis, lai optimizētu ražošanas izmaksas, veidotu modernāku un efektīvāku siltumenerģijas ražošanu un nodrošinātu uzņēmuma nākotnes ilgtspēju.

Projekta ietvaros paredzēta katlu mājas būvniecība, kurā tiks uzstādīti divi mūsdienīgi, ar šķeldu kurināmi ūdens apkures katli, katrs ar jaudu 15 MW, komplektā ar visām nepieciešamajām palīgiekārtām.

Līdz ar jaunas katlumājas laišanu ekspluatācijā, uzņēmumā saražotās „zaļās” enerģijas īpatsvars palielināsies vēl par 40%. Tas ir viens no četriem projektiem, ko SIA „Liepājas enerģija” īsteno ar ES Kohēzijas fonda līdzfinansējumu Jau šoruden uzņēmums ekspluatācijā nodos biokoģenerācijas staciju, kas gadā saražos 60 tūkst. MWh siltumenerģijas, kas ir 20% no kopējā siltumenerģijas apjoma un 12 tūkst. MWh elektroenerģijas.

 

Avots:www.liepajasenergija.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *