Biznesa pamatā – individuāla attieksme pret katru klientu

Rēzeknes Uzņēmēju biedrība aicina uzņēmējus pietikties dalībai ikgadējā izstādē – gadatirgū Rēzeknes Uzņēmējs, kas šogad notiks oktobra sākumā. Par to, kādēļ būtu jāpiedalās šajā pasākumā un kā kopumā veicas biznesā, portālam „Nekrize.lv” stāsta mēbeļu ražotāja „Komforts M” valdes priekšsēdētājs Sergejs Kobaļs.

„Izstādē – gadatirgū Rēzeknes Uzņēmējs piedalīsimies jau trešo gadu. Tā mums ir lieliska iespēja parādīt, ka vēl joprojām aktīvi strādājam un attīstāmies, neskatoties uz ekonomisko situāciju, kā arī piesaistīt jaunus klientus un reklamēt savu produkciju. Jāteic, ka aptuveni desmitā daļa cilvēku, ko uzrunājam pasākuma laikā, kļūst par mūsu klientiem. Tā kā paši esam no Rēzeknes, ražotnes izvietošana dzimtajā pilsētā bija tikai loģisks lēmums. Turklāt tas ir arī ekonomiski izdevīgi, piemēram, mums ir daudz zemākas piegādes, nomas un komunālo pakalpojumu izmaksas nekā Rīgā. Taču sastopamies arī ar problēmām, un viena no tām ir kvalificēta darbaspēka trūkums. Lai to risinātu, pieņemam darbā jaunus cilvēkus un paši apmācām. Raksturojot biznesa attīstību, jāteic, ka savu darbību koncentrējam uz individuālajiem pasūtījumiem, jo lielo projektu iepirkumi ir gandrīz slēgti, varētu pat teikt – sadalīti jau projekta „saknē”. Apkalpojot klientus, pret katru izturamies ar īpaši personisku attieksmi. Turklāt, izstrādājot mēbeļu dizainu, ar klientiem izrunājam visas sīkākās detaļas, jo vēlamies, lai viņi būtu par visiem 100% apmierināti ar gala rezultātu. Salīdzinot darbu ar klientiem pirmskrīzes periodā un tagad, jāteic, ka cilvēki vēlas ekonomēt uz visu. Tādēļ, izstrādājot ikvienu dizainu, mums jāmeklē dažādi kompromisi. Turklāt jāspēj radīt mēbeles, kuras gan būtu kvalitatīvas, gan nestu peļņu uzņēmumam. Patlaban par pasūtījumu daudzumu nesūdzamies, taču, salīdzinot ar pagājušo gadu, tas ir nedaudz samazinājies. Turklāt bieži vien strādājam „par pašizmaksu”. Pagaidām strādājam tikai ar Latvijas patērētājiem – klienti mums ir Rēzeknē, Ludzā, Madonā un Rīgā. Taču cītīgi domājam arī par to, kā uzsākt eksportu. Jāatzīst, ka paši saviem spēkiem nespēsim atrast īstos sadarbības partnerus, tādēļ gatavojamies meklēt profesionāļu palīdzību. Esam gatavi strādāt, taču trūkst pieredzes sadarbības izveidē. Domājot par nākotni, jāteic, ka plānojam vērt vaļā divus veikalus, jo tomēr jūtam pozitīvas tendences ekonomikas izaugsmē.”

Gaidāmais pasākums ir viena no nozīmīgākajām uzņēmējdarbības izstādēm reģionā, kur aicināti piedalīties ražotāji, pakalpojumu sniedzēji un izplatītāji, novadu amatnieki un individuālie komersanti. Izstādes ietvaros sadarbībā ar Rēzeknes pilsētas domi paredzēts organizēt Biznesa vakaru, kurā pašvaldība apbalvos šogad veiksmīgākos Rēzeknes uzņēmējus. Turklāt pirmajā izstādes dienā Rēzekni iespējams apmeklēs arī ekonomikas ministrs D.Pavļuts un vēl vairāku biznesa atbalsta institūciju pārstāvji, notiks forums par industriālo politiku un uzņēmējdarbības atbalsta instrumentiem gan esošajiem, gan jaunajiem uzņēmējiem. Pirmā Biedrības organizētā Uzņēmējsabiedrību izstāde “Rēzeknes Uzņēmējs” notika 2010. gada septembrī. Izstādē piedalījās 40 eksponenti, pārstāvot ražošanu, pārtikas pārstrādi, pakalpojumu nozari, finanšu un izglītības institūcijas, kā arī 40 amatnieku no Rēzeknes un novada, no Balvu, Ludzas, Kārsavas, Krāslavas, Preiļu un Daugavpils novadiem.

 

Avots:www.nekrize.lv

www.reub.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *