Ministru prezidents iepazīstas ar aktualitātēm meža apsaimniekošanā

Lai pārrunātu aktualitātes meža apsaimniekošanā, piektdien, 31.augustā AS “Latvijas valsts meži” (LVM) kokaudzētavā “Mazsili” (Sabiles novadā) ieradās Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, zemkopības ministre Laimdota Straujuma un vairāk nekā 30 Saeimas deputātu. Izbraukumā piedalījās arī Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons un valdes loceklis Uldis Krievārs.

Vispirms viesi iepazinās ar Latvijā pirmā meža īpašnieku kooperatīva “Mežsaimnieks” pārstāvja Grigorija Rozentāla prezentāciju “Meža pakalpojumu kooperatīva darbība Latvijā”. Kooperācija šobrīd valsts līmenī tiek uzskatīta par vienu no veidiem, kā uzlabot un attīstīt meža nozares konkurētspēju. G.Rozentāls īsumā iepazīstināja ar kooperācijas vēsturi, kā arī meža īpašnieku kooperatīvu darbību Ziemeļvalstīs (iespējams, Latvijā vispazīstamākais kooperatīvs ir somu “Metsaliito”). Atbildot uz deputātu jautājumiem, viņš izstāstīja, ar kādām problēmām nākas sastapties šogad nodibinātajam “Mežsaimniekam”  – tas ir kapitāla trūkums aktīvākas darbības uzsākšanai, piemērotu darbinieku atrašana, tādu koksnes pārdošanas apjomu sasniegšana, kas no koksnes pircējiem ļautu saņemt piemaksas (tās ir ļoti svarīgas, jo būtu stimuls biedriem aktīvāk izmantot kooperatīva pakalpojumus, kā arī segtu administratīvās izmaksas). Pēc tam ciemiņi noskatījās LVM vadītāja Roberta Strīpnieka prezentāciju “A/S “Latvijas Valsts meži” galvenie darbības rādītāji un izaicinājumi”, kas klātesošos iepazīstināja ar uzņēmuma darbības virzieniem, pastāstīja par pretrunām starp vides aizsardzību un intensīvu saimniekošanu, kā arī uzskatāmi parādīja – pretēji sabiedrība izplatītajam uzskatam, valsts mežu apsaimniekošanā nemaz tik spoži neiet. Uzņēmums pirms dažiem gadiem radījis infrastruktūru lielu koksnes apjomu sagādes nodrošināšanai, bet tirgus situācija Eiropā un pasaulē šobrīd ir tiktāl pasliktinājusies, ka liekot domāt, kā tēlaini teica LVM vadītājs, lielās, jaudīgās lokomotīves izjaukšanu detaļās.

Pēc diskusijām notika kokaudzētavas “Mazsili” apskate, ko vadīja LVM struktūrvienības “Sēklas un stādi” direktora vietniece ražošanas jautājumos Laima Zvejniece un Mazsilu vadītājs Kārlis Strazdiņš.

LVM ir iemesls lepoties ar “Mazsiliem” – šī kokaudzētava ir viena no modernākajām pasaulē, tajā bieži viesi esot citvalstu pārstāvji, kas Latvijā ierodas pēc pieredzes ne tikai no Eiropas, bet pat no Dienvidamerikas.

 

Avots:www.kurzemnieks.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *