Pieprasījums pēc zāģmateriāliem ASV tirgū atjaunojas un cenas paaugstinās

Lielāks pieprasījums ASV tirgū un dinamiskāks eksports uz Ķīnu sekmējis Kanādas zāģmateriālu cenu paaugstināšanos šā gada augustā par aptuveni 35%, salīdzinot ar 2011.gada augustu, teikts “Wood Resources International LLC.” kārtējā ceturkšņa pārskata ziņojumā.

Pakāpeniski stabilizējoties mājokļu tirgum, atjaunojoties māju būvniecībai un līdz ar to palielinoties zāģmateriālu noietam, piemēram, maijā kopējais zāģmateriālu patēriņš ASV gada griezumā palielinājās par 13% un sasniedza līmeni, kāds nebija redzēts jau kopš 2008.gada. Tirgus analītiķi prognozē, ka otrajā ceturksnī vērojamās pozitīvās tendences ASV tirgū sagaidāms turpināsies arī 2013.gadā.

Patlaban zāģmateriālu ražošanas sektorā strādājošie uzņēmumi ASV un Kanādā darbojas ar 80% jaudu noslodzi, tādējādi tālāka tirgus pieprasījuma gadījumā ražotāji būs spējīgi reaģēt un palielināt koksnes pārstrādes apjomus. Salīdzinot ar iepriekšējā gada pirmo pusi, šogad Kanādā zāģmateriālu ražošanas apjomi pieauguši visās provincēs, izņemot Ontario. Pateicoties augstam pieprasījumam ASV dzīvojamo māju būvniecības sektorā, visvairāk pārstrādes apjomus kāpinājuši zāģmateriālu ražotāji Kanādas provincēs Albertā un Kvebekā. Savukārt piekrastes kokzāģētavām izdevies kāpināt izlaides apjomus pateicoties lielākām piegādēm uz Ķīnu – kopējais eksportētais zāģēto kokmateriālu apjoms gada griezumā palielinājās par vairāk nekā 3%. Līdz ar tirgus atjaunošanos, konkrēti skujkoku zāģmateriālu cenas pēdējo 12 mēnešu laikā Kanādā paaugstinājās par 35% – 37% (atkarībā no koku sugas). Jau ziņots, ka šā gada pirmajā pusē ASV skujkoku zāģmateriālu imports no Kanādas pieauga par 6,4% līdz 10,6 milj.m3, kas ir 97% no visa ievestā skujkoku zāģmateriālu apjoma minētajā laikā periodā valstī, savukārt lapu koku zāģmateriālu imports, saskaņā ar ASV Lauksaimniecības departamenta statistikas datiem, pieauga par 10,6% līdz 126,4 tūkst.m3, kas veido 33% no kopējā ievestā apjoma.

Zāģbaļķu cenu tendences Ziemeļamerikā pēdējo 12 mēnešu laikā sadalījumā pa reģioniem variēja. Piemēram, Britu Kolumbijā zāģbaļķu cenas, kas var veidot pat vairāk nekā 70% no zāģmateriālu ražošanas izmaksām, šā gada otrajā ceturksnī bija augstākas nekā gadu iepriekš. ASV rietumu daļā cenas pazeminājās, savukārt ASV dienvidu daļā un  Kanādas austrumos zāģbaļķu vidējās cenas saglabājās praktiski nemainīgas.

 

Avots:www.pr.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *