Sāktas diskusijas par zaļās enerģijas jaunā atbalsta principiem

Ekonomikas ministrija (EM) ir sagatavojusi un sākusi diskusijas ar nozares pārstāvjiem un ekspertiem par jaunās atbalsta sistēmas principiem elektroenerģijas ražošanai no atjaunojamajiem energoresursiem (AER). Jaunās atbalsta sistēmas izstrādes mērķis ir nodrošināt ilgtspējīgu nozares un ekonomikas attīstību ar saprātīgiem, caurskatāmiem un efektīviem atbalsta pasākumiem.

EM piedāvā jauno atbalsta sistēmu enerģijai, kas ražota no atjaunojamiem energoresursiem (t.sk. koģenerācijā ražotai enerģijai) balstīt tādos principos kā enerģijas apjoma elastība, saprātīgas izmaksas, reakcija uz tirgus signāliem un tehnoloģiskā neitralitāte, jaunajos projektos, visticamāk, atsakoties no līdz šim īstenotā atbalsta mehānisma caur paaugstinātu elektroenerģijas tarifu patērētājiem par labu citiem atbalsta mehānismiem, skaidro ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

Par šiem principiem un iespējamajiem valsts atbalsta rīkiem EM jau sākusi diskusijas ar nozares pārstāvjiem un ekspertiem, lai iespējami īsākā laikā izstrādātu jauno valsts atbalsta sistēmu elektroenerģijas ražošanai no AER. Pirmajā notikušajā diskusijā nozares pārstāvji atbalstīja EM redzējumu par pamata principiem jaunajai atbalsta sistēmai. EM priekšlikumi paredz sniegt finansiālu vai administratīvu atbalstu jaunu un mazāk attīstītu tehnoloģiju pētniecībai un izstrādei, inovatīvu enerģētikas un energoefektivitātes tehnoloģiju pilotprojektiem, turpināt kapitāla ieguldījumu veidā veikt investīcijas vietējās atjaunojamās enerģijas ražošanā, siltumavotu rekonstrukcijā un būvniecībā, pārvades un sadales siltumapgādes sistēmu rekonstrukcijā un būvniecībā, kā arī daudzdzīvokļu ēku energoefektivitātes paaugstināšanai.

 

Avots:www.em.gov.lv

Prezentācija par EM priekšlikumiem zaļās enerģijas atbalstam

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *