Sausa malka – kā novērtēt, cik augstvērtīga un labi izžuvusi?

Kā noteikt malkas kvalitāti – vai tā ir nesen zāģēta vai stāvējusi cirsmā jau vairākas vasaras un pilna ar sēnītēm? Vai malka ir pietiekami labi izžuvusi? Skaidro malkas eksperts, SausaMalka.lv” pārstāvis Raitis Vilciņš.

Malkas galvenais uzdevums ir dot siltumu, un tas atkarīgs no tā, cik labi tā ir labi izžuvusi. Kvalitatīvai malkai jābūt pareizi kaltētai vai izžāvētai, atbilstoši uzglabātai, bez pelējuma, trupes un citiem bojājumiem. Par malkas kvalitāti liecina arī koksnes tonis un patīkams aromāts. Tiesa, daļa malkas plaču īpašnieku grēko, maz uzmanības pievērš malkas glabāšanai, žāvēšanai, tāpēc, īpaši pirmajās reizēs iegādājoties malku, diezgan viegli var nopirkt zemas kvalitātes. Tāpēc pirms malkas iegādes jāmēģina saprast, ko sagaidi no malkas – lai tā dotu pēc iespējas vairāk siltuma vai gluži otrādi – ilgāk degtu, mazāk piesārņotu apkures katlu, skursteni.

Eiropā, piemēram, Somijā, Vācijā malkas kvalitātei tiek noteiktas klases – atkarībā no tā, cik labi tā ir saskaldīta, izžāvēta un uzglabāta, vai tai nav pelējuma, trupes vai kādi citi bojājumi. Savukārt Latvijā skaldīta malka netiek standartizēta un atbildīgie dienesti nekontrolē tās kvalitāti. Tādēļ atbildība par to, lai tirdzniecības placī vai no malkas ražotāja iegādātos kvalitatīvu malku, jāuzņemas pašam pircējam.

 

Lasīt vairāk: www.building.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *