Indijas kompānija nopērk vienu no lielākajām granulu rūpnīcām Kanādā

Indijas kompānija „Abellon CleanEnergy” nopirkusi Kanādas granulu ražošanas uzņēmuma „Trebio” rūpnīcu, kuras jauda ir 130 000 tonnu ENPlus A1 kvalitātes kurināmo koksnes granulu gadā. Ja pircēji Eiropā tiks veiksmīgi atrasti, jaunais rūpnīcas īpašnieks gatavs palielināt ražošanas apjomu līdz 250 000 – 300 000 tonnu biokurināmā gadā.

2011.gada augustā atvērtā „Trebio” granulu rūpnīca ir vienīgais uzņēmums Ziemeļamerikā, kura ražotā produkcija sertificēta atbilstoši Eiropas standarta EN Plus augstākajai koksnes granulu kvalitātes klasei A1.

Līdz ar „Trebio” rūpnīcas iegādi Indijas kompānija no Kanādas mežsaimniecības ministrijas ieguvusi arī licenci, kas garantē pieeju koksnes resursiem tuvāko 25 gadu garumā. Tāpat uzņēmumam izveidota laba sadarbība ar tuvumā esošajām kokzāģētavām, tādējādi nodrošinot nepieciešamo ražošanas izejvielu bāzi, kā arī pieejams ērts dzelzceļa transporta savienojums ar jūras ostu, kas vienkāršo kurināmo granulu pārkraušanu kuģos to tālākai transportēšanai uz Eiropu. Šis darījums ir svarīgs abām kompānijām – jaunais rūpnīcas īpašnieks izmantos savas unikālās stratēģiskās priekšrocības, lai „Trebio” produkcija ieņemtu stabilas pozīcijas strauji augošajā granulu tirgū. Savukārt Indijas kompānija darījuma rezultātā būs ieguvusi pieredzējušu sadarbības partneri ar pārbaudītiem pārdošanas kanāliem, kas jau īsā laikā uzņēmumam palīdzēs izmantot tās potenciālu.

Kanāda ir viena no lielākajām cietā biokurināmā eksportētājvalstīm pasaulē. Kanādas rūpnīcās uzstādītās jaudas ik gadu ļauj saražot kopumā aptuveni 2 miljonus tonnu augstas kvalitātes granulu, pēc kurām pieprasījums ir visā pasaulē. Turklāt Kanāda šobrīd sevi pasaules tirgū pozicionē arī kā līderi torificēto jeb jaunākās paaudzes granulu ražotāju. Tāpēc Indijas kompānija „Abellon CleanEnergy” jau sen plānoja nostiprināt savas pozīcijas Kanādā un šis darījums ir vēl viens solis šī mērķa sasniegšanai. Bioenerģijas sektorā lielu potenciālu „Abellon CleanEnergy” saskata arī ASV.

 

Avots:www.canadabiomassmagazine.ca

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *