Tirgotāji: Iepriekšējā gada pārpalikuma dēļ šogad malkas deficīts nedraud

Gaidāmajā apkures sezonā malkas cena varētu nedaudz samazināties, savukārt iepriekšējā gada pārpalikuma dēļ šogad malkas deficīts nedraud, biznesa portālam “Nozare.lv” atzina aptaujātie tirgotāji.

“Pagājušais gads visai siltās ziemas dēļ malkas biznesam bija tik slikts, ka visiem noliktavās ir pārpalikumi, nemaz nerunājot par vairākiem uzņēmumiem, kas ir bankrotējuši. Līdz ar to cenas arī nevaram noteikt tādas, kā gribētos, lai gan apkures sezona tuvojas un iedzīvotāju pieprasījums pamazām pieaug,” sacīja SIA “Malkas pasaule” direktors Juris Ņikušins. Viņš arī atzina, ka patlaban cena svārstās no 22 līdz 38 latiem par kubikmetru atkarībā no malkas veida, kvalitātes un mitruma sastāva. Savukārt pagājušajā gadā uzņēmumam “virs ūdens” palīdzējis noturēties malkas eksports uz ASV. “Mazā pieprasījuma dēļ no kopējās produkcijas tikai 30% paliek vietējam tirgum, bet 70% tiek eksportēti. Pērn sadarbības partneri Eiropas Savienībā bija pasūtījuši lielu malkas apjomu, bet siltās ziemas dēļ arī tur nebija noieta un pasūtījums tika anulēts. Situāciju glāba sadarbības partneri ASV, kuri iepirka papildu malku, līdz ar to noturējāmies virs ūdens un arī šogad esam ar šo kompāniju noslēguši līgumu. Eksporta cena ir par pāris procentiem lielāka nekā vietējā tirgū,” sacīja uzņēmējs. Arī SIA “Krauzers” pārstāvis Elviss Hermanis atzina, ka šogad malkas deficīts nav gaidāms un cenas varētu būt nedaudz zemākas nekā pērn. “Deficīta noteikti nebūs, jo malkas ir atliku likām. Vienubrīd ostās produkciju pat neņēma pretī, tagad gan situācija nedaudz uzlabojusies. Cenas pašlaik svārstās no 16 līdz 24 latiem par kubikmetru. Salīdzinot ar pagājušo gadu, tās ir par pāris latiem zemākas. Turpmāk viss būs atkarīgs no tā, kāda būs ziema, – ja būs kārtīgi mīnusi, malkas cena, protams, nedaudz pieaugs. Tomēr, ja būs tikpat silts kā pērn, tirgotājiem nekas labs nav gaidāms,” sacīja Hermanis.

Savukārt SIA “Brēķu studenti” vadītājs Kaspars Kamišovs atzina, ka zemās cenas dēļ uzņēmums šajā sezonā ir atteicies no malkas pārdošanas. “Bija lielas problēmas ar nodošanu, līdz ar to izlēmām šo biznesa virzienu slēgt. Zinu, ka no šī tirgus ir aizgājuši arī vairāki citi malkas tirgotāji. Lai gan pieprasījums pēc malkas joprojām ir, cenas samazinās. To ietekmē arī tas, ka arvien vairāk koku tiek pārstrādāti granulās,” sacīja Kamišovs.

 

Avots:Biznesa informācijas portāls “Nozare.lv”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *